Kevin Spacey pred súdom odmietol, že chcel zviesť maloletého: Nie je to pravda, tvrdí

Americký herec Kevin Spacey v pondelok pred súdom odmietol tvrdenia, podľa ktorých sa v roku 1986 snažil zviesť maloletého muža.

18.10.2022 10:37
Britain Kevin Spacey Foto: ,
Herec Kevin Spacey na archívnom zábere - odchádza zo súdu Westminster Magistrates Court v Londýne.
debata

Označil ich za nepravdivé, uviedla agentúra AP. Údajná obeť hercovho napadnutia, vtedy štrnásťročný Anthony Rapp, podal na Spaceyho žalobu a domáhal sa odškodnenia vo výške 40 miliónov dolárov. Rapp vypovedal, že ho Spacey, ktorý mal vtedy 26 rokov, čiastočne zaľahol, keď Rapp ležal v hercovej posteli a díval sa na televíziu. Rappovi sa podarilo vyšmyknúť sa a zo Spaceyho bytu odišiel. Podľa jeho svedectva bol Spacey oblečený, nepokúsil sa ho pobozkať, nevyzliekol ho a nepovedal ani žiadne sexuálne narážky. Herec sa ho vo dverách spýtal, či nechce odchod ešte prehodnotiť.

Rapp, ktorý bol vtedy na začiatku svojej hereckej kariéry v divadlách na Broadwayi, uviedol, že ho skúsenosť negatívne poznamenala. Spacey bol zrejme pri čine opitý. „Nie je to pravda,“ povedal v pondelok o Rappových tvrdeniach pred súdom Spacey. Hercova obhajoba už skôr uviedla, že Rappove tvrdenia nie sú podložené. Spacey tiež dodal, že o tom, čo sa stalo, nikdy verejne neprehovoril a nehovoril ani o svojej sexuálnej orientácii kvôli komplikovanej rodinnej situácii. Uviedol, že jeho otec bol neonacista a zástanca teórií o nadradenosti bielej rasy.

Herec Armie Hammer na archívnom zábere z roku 2018. Čítajte viac Čo sa stane, keď na hviezdu filmu dopadne obrovský škandál? Štúdiá si poradili s Hammerom, LaBeoufom či Spaceym po svojom

Na začiatku pondelňajšieho zasadnutia federálny sudca Lewis Kaplan odmietol žalobu podanú Rappovými právnikmi na úmyselné spôsobenie duševnej ujmy. Podľa sudcu mala táto žaloba mnoho zhodných prvkov so žalobou za napadnutie, ktorú advokáti tiež podali.

Rapp zažaloval Spaceyho v novembri roku 2020 a žiadal od neho odškodné 40 miliónov dolárov za napadnutie a spôsobenie duševnej ujmy. Jeho tvrdenie spolu so svedectvom mnohých iných mužov o údajnom sexuálnom napadnutí sa výrazne premietlo do Spaceyho kariéry. Herec, ktorého preslávili filmy ako Sedem alebo Americká krása, napríklad prišiel o rolu v seriáli Dom z kariet. Tvrdenie sa objavilo v roku 2017, kedy vrcholila kampaň proti sexuálnemu obťažovaniu MeToo.

Spacey čelí kvôli obžalobe za sexuálne trestné činy aj súdu v Londýne. V Británii mu za sexuálne napadnutie hrozí šesťmesačné odňatie slobody alebo pokuta až v neobmedzenej výške. Za donútenie k pohlavnému styku bez súhlasu až doživotné odňatie slobody.

VIDEO: Slovenské celebrity a problémy so zákonom

Obsah vznikol v spolupráci s Mall.tv

debata chyba
Viac na túto tému: #súd #vina #odškodné #Kevin Spacey #Anthony Rapp

+ Zabúdate na ústnu hygienu, potom sa nečudujte, že vás partner nepobozká.
Automatizácia úspor...

+ Nepodceňujte pohlavné choroby, navštevujte pravidelne lekára.
Neviete sa rozhodnúť pre kúpu vhodného...