Ako informuje portál deadline.com, Loren sa po smutnej správe o úmrtí svojej slávnej a krásnej krajanky vyjadrila, že je „hlboko otrasená a zarmútená jej smrťou“.

Dve talianske divy boli často považované za rivalky, pričom obe sa pýšili prívlastkami najkrajších, najvzrušujúcejších či najobdivovanejších filmových hviezd v rokoch po druhej svetovej vojne. O podobné úlohy vo filmoch často súperili. V článku magazínu Vanity Fair z roku 2015 Lollobrigida uviedla, že ich spor začala Loren a že ona sama ho považovala za „naozaj nudný“.
Taliansky režisér Giulio Base (58) na Twitteri po úmrtí Lollobrigiday napísal: „Ciao Gina. S tebou nás opustila posledná diva“.
Medzi prvé úspechy Lollobrigidy na striebornom plátne patria filmy Zvonenie na poplach (1949), Pozor, banditi! (1951), no najmä komédie so slávnym francúzskym hercom Gérardom Philipom Krásky noci (1952) a Fanfán Tulipán (1952). Nasledovali filmy ako Chlieb, láska a fantázia (1953), Rimanka (1954), Chlieb, láska a žiarlivosť (1954) či Chrám Matky Božej v Paríži (1956). Neskôr sa uplatnila i v amerických filmoch, akými boli napríklad Trapéza (1956), Šalamún a kráľovná zo Sáby (1959) či Bezcharakterná žena (1964), kde hrala po boku najväčších hollywoodskych hviezd.

Sophia Loren sa z času na čas objavuje na spoločenských podujatiach. Očarujúco pôsobila v októbri, keď prišla tesne po oslave svojich 88. narodenín na slávnostné otvorenie ďalšej z jej reštaurácií v Miláne. Hviezde filmov ako Horalka či Slnečnice robil spoločnosť jeden z jej dvoch synov, dirigent Carlo Ponti (54).
Sophia Loren, vlastným menom Sofia Scicolone, sa narodila 20. septembra 1934 v Ríme ako nemanželské dieťa do chudobnej rybárskej rodiny. Štíhla dievčina s prezývkou Špáradlo trávila detstvo a dospievanie v mestečku Pozzuoli, kde zažila aj krušné chvíle spojené s vojnou, keď sa obyvatelia museli skrývať v železničnom tuneli pred bombardovaním – viac o živote a kariére herečky si prečítajte tu.