Nezvyčajná žiadosť na slávnu Madonnu! O toto ju prosí francúzske mesto Amiens

Starostka francúzskeho mesta Amiens požiadala americkú speváčku Madonnu o zapožičanie obrazu, ktorý zmizol z miestneho múzea v chaose posledného roku 1. svetovej vojny a ktorý pravdepodobne popová kráľovná kúpila v dražbe.

19.01.2023 12:00
Madonna Foto: ,
Speváčka Madonna.
debata

Návrat obrazu Diana a Endymion od maliara zo začiatku 19. storočia Jérômea-Martina Langloise má severofrancúzskemu mestu pomôcť stať sa Európskym hlavným mestom kultúry.

Francúzsky denník Le Figaro napísal, že obraz, alebo aspoň takmer identická kópia, bol dražený v newyorskej aukcii v roku 1989. Madonna zaň vtedy zaplatila 1,3 milióna dolárov (teraz takmer 25 miliónov korún). Amiens, rodisko francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, kandiduje na titul Európske hlavné mesto kultúry.

Lourdes Leon Čítajte viac Po slávnej mame? Nepochybne! Lourdes Leon sa nahoty nebojí, za tento outfit by jej tlieskala aj Madonna

„Nijak nespochybňujeme zákonnosť vašej kúpy, ale my kandidujeme na Európske hlavné mesto kultúry v roku 2028. A tak by som bola rada, keby ste nám v tomto roku pri tejto príležitosti váš obraz zapožičali,“ uviedla starostka Amiens Brigitte Fouréová, ktorú zverejnila na facebooku.

Obraz nechal zhotoviť francúzsky kráľ Ľudovít XVIII. pre Dianin sála zámku vo Versailles. Francúzsky štát ho potom kúpil v roku 1873. Fouréová uviedla, že múzeum Louvre obraz pravdepodobne zapožičalo múzeu v Amiens pred 1. svetovou vojnou, ale potom sa stratil.

Madonna v utorok ohlásila turné, ktoré ju v novembri zavedie aj do Paríža, ktorý je od Amiens vzdialený necelé dve hodiny jazdy vlakom, poznamenala agentúra Reuters.

debata chyba
Viac na túto tému: #Madonna

+ Správajte sa disciplinovane, pomôže vám v tom aj cvičenie.
Napravte svoje chyby z minulosti, nie je to hanba....

+ Nájdite čas na relax, zmierni to stres.
Úspech v podnikaní je blízko, verte svojim schopnostiam....