Rod Stewart zavolal do televízneho programu: Kritikou na britské zdravotníctvo nešetril

Sir Rod Stewart sa zapojil do kontaktného programu s ponukou darovania peňazí po tom, čo vypočul príbehy ostatných ľudí o neblahých skúsenostiach so štátnym zdravotníckym systémom NHS.

29.01.2023 10:30
Rod Stewart Foto: ,
Rod Stewart na archívnej snímke.
debata

Britský spevák Rod Stewart zavolal do kontaktného programu televízie Sky News, aby skritizoval stav britského zdravotníctva. Zároveň oznámil, že by chcel venovať peniaze na „desať alebo 20“ rádiologických vyšetrení.

Sir Rod Stewart sa zapojil do kontaktného programu s ponukou darovania peňazí po tom, čo vypočul príbehy ostatných ľudí o neblahých skúsenostiach so štátnym zdravotníckym systémom NHS. Podľa speváka je „smiešne“, ako dlho musia ľudia čakať na nevyhnutné snímky a liečbu.

„Ja osobne som bol dlho konzervatívcom, ale myslím, že táto vláda by teraz mala odstúpiť a odovzdať to Labouristickej strane, toto je srdcervúce,“ povedal 78-ročný Stewart. „Za celé tie roky v tejto krajine som to nevidel tak zle. Zmeňme túto zatratenú vládu,“ uľavil si rocker.

Dodal, že by rád daroval peniaze na zaplatenie desiatich až dvadsiatich rádiologických vyšetrení. Zveril sa pritom so svojou vlastnou skúsenosťou s prázdnou súkromnou rádiologickou klinikou, kam chodí na každoročné vyšetrenie.

„Ľudia umierajú, pretože sa nemôžu dostať na vyšetrenie,“ povedal Stewart, ktorý tiež vyjadril podporu zdravotným sestrám štrajkujúcim za zvýšenie platov. Zdravotníctvo podľa neho potrebuje obnovu a miliardy libier.

V roku 2019 Stewart prezradil, že tri roky tajne bojoval s rakovinou prostaty, ale porazil ju, pretože ju zachytil včas. Britské verejné zdravotníctvo sa v posledných mesiacoch ocitlo v bezprecedentnej kríze. Milióny pacientov čakajú na prijatie v nemocniciach, neúmerne dlho trvá aj preberanie naliehavých prípadov. V decembri napríklad na pohotovostné ošetrenie muselo v Anglicku dlhšie ako 12 hodín čakať 54 000 ľudí. Na príchod sanitky museli ľudia s problémami, ako je infarkt alebo mŕtvica, v decembri čakať v priemere dlhšie ako 90 minút.

debata chyba
Viac na túto tému: #Rod Stewart
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Chráňte sa pred chladným počasím, vaše telo si zaslúži poriadnu starostlivosť.
Čakajú vás nečakané výdavky,...

+ Relaxujte, nechajte vaše telo konečne od všetkého oddýchnuť.
Nemíňajte bezhlavo životné úspory, myslite aj na...