Zoberte si veci a vysťahujte sa! Karol III. chce vykázať Harryho a Meghan zo sídla pri Windsore, tvrdí britská tlač

Britský kráľ Karol III. chce po svojom synovi Harrym a jeho manželke Meghan, aby presťahovali svoj zostávajúci majetok z rezidencie neďaleko hradu Windsor, ktorú predtým využívali.

02.03.2023 07:23
Princ Harry a Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu Foto: ,
Princ Harry a Meghan, vojvodkyňa zo Sussexu pred hradom vo Windsore v čase smútenia po smrti kráľovnej Alžbety II.
debata

Ako prvý o tom informoval denník The Daily Telegraph a bulvárny The Sun. Informáciu následne potvrdil aj hovorca páru. Kráľ podľa nich chce sídlo Frogmore Cottage uvoľniť pre princa Andrewa.

Princ Harry a Meghan Markle Čítajte viac Vydal knihu, ktorá zatriasla trónom... Princ Harry vyrazil medzi ľudí vysmiaty ako lečo! Meghan nemôže byť spokojnejšia

Harry a Meghan dostali dom, ktorý leží na pozemku hradu Windsor, k dispozícii v roku 2018 od vtedajšej kráľovnej Alžbety II. ako svadobný dar. Rezidenciu však príliš nevyužili, pretože niekoľko mesiacov na mieste prebiehala rekonštrukcia a na začiatku roku 2020 sa pár definitívne presťahoval do zámoria. Princ a jeho žena vtedy oznámili, že už nechcú byť poprednými predstaviteľmi britskej monarchie, potom stratili tituly „kráľovských výsostí“ a zahájili nový život v Spojených štátoch.

Princ Harry odchádza z reštaurácie San Vicente...
Usmiata a spokojná Meghan Markle po romantickej...
+2Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle...

Po odchode Harryho a Meghan dostala nehnuteľnosť do užívania Harryho sesternica Eugenie, mladšia dcéra princa Andrewa, spoločne s manželom. Podľa denníka The Sun sa ale z domu už odsťahovali.

Podľa britskej tlače teraz dostali od Buckinghamského paláca „žiadosť o vysťahovanie“ a plánujú, ako presunúť svoje veci do Kalifornie, kde momentálne bývajú. Frogmore Cottage bola údajne ponúknutá Andrewovi, ktorý sa v roku 2020 tiež stiahol zo svojej oficiálnej úlohy v nadväznosti na obvinenia zo sexuálneho zneužitia maloletej ženy.

becker Čítajte viac Varovné slová Borisa Beckera adresované princovi Harrymu: Manželstvá nie vždy trvajú večne, raz...

„Môžeme potvrdiť, že vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu boli požiadaní, aby opustili svoju rezidenciu vo Frogmore Cottage,“ uviedol hovorca Harryho a Meghan. Buckinghamský palác uviedol, že tieto správy nebude nijako komentovať. Ako k tomu poznamenal nemenovaný kráľovský zdroj, ide o súkromnú rodinnú záležitosť.

zväčšiť Kráľ Karol III. počas návštevy sýrskej diaspóry... Foto: SITA/AP, Stefan Rousseau
Kráľ karol III. Kráľ Karol III. počas návštevy sýrskej diaspóry - komunity, ktorej členovia sa spojili v poslednýcch dňoch, aby pomohli svojim krajanom po zemetrasení v Sýrii.

Harrymu podľa The Sun Karol III. novú rezidenciu neponúkol, čo znamená, že princ a jeho žena by pre svoje vzácne cesty do Spojeného kráľovstva už nemali k dispozícii vlastné ubytovanie. Denník napísal, že kráľ spustil proces vysťahovania niekoľko dní po tom, čo na začiatku roka do predaja vstúpila autobiografia princa Harryho s názvom Spare (Náhradník). V nej 38-ročný vojvoda zo Sussexu prišiel s ďalšími obvineniami voči členom kráľovskej rodiny a okrem iného popísal incident, pri ktorom ho údajne jeho starší brat William zrazil na zem kvôli sporu ohľadom manželky Meghan.

Na kráľa Karola III. a jeho manželku Camillu...
Na kráľa Karola III. a jeho manželku Camillu...
+4Na kráľa Karola III. a jeho manželku Camillu...

Informácie o definitívnom odchode „Sussexov“ z Frogmore Cottage prichádzajú dva mesiace pred termínom korunovácie Karola III., pričom zatiaľ nie je jasné, či bude pár na akciu pozvaný.

debata chyba
Viac na túto tému: #princ Harry #princ Andrew #Meghan Markle #kráľ Karol III.

+ Podarí sa vám prekonať zdravotné ťažkosti, ste na dobrej ceste k lepšiemu.
Nakúpite do bytu niečo krásne a...

+ Oddychujte, práca vás dostatočne vyčerpáva, zaslúžite si vypnúť.
Lietate v oblakoch, vaše...