Princ Harry sa objavil v Londýne. Nie, smútok za rodinou ho do Británie nepriviedol. Tu je dôvod jeho návštevy

Britský princ Harry v pondelok prišiel na londýnsky najvyšší súd, aby sa zúčastnil na predbežnom pojednávaní s vydavateľstvom Associated Newspapers, s ktorým sa súdi pre podozrenia z nezákonného získavania informácií.

27.03.2023 15:41
harry Foto: ,
Britský princ Harry v pondelok prišiel na londýnsky najvyšší súd.
debata

Vydavateľstvo Associated Newspapers, ktoré vydáva bulvárny denník Daily Mail, obvinila z nezákonného získavania informácií skupina známych osobností. Okrem princa Harryho vydavateľstvo zažaloval aj spevák Elton John s manželom Davidom Furnishom a herečky Sadie Frostová a Liz Hurleyová. K žalobe sa pripojila aj matka Stephena Lawrenca, ktorý bol zavraždený pri rasistickom útoku v roku 1993.

Žaloba bola podaná ešte vlani s odvolaním sa „presvedčivé a veľmi znepokojujúce dôkazy, že (poškodené osobnosti) sú obeťami odpornej trestnej činnosti a závažných prípadov porušenia ich práva na súkromie“.

princ George Čítajte viac Harryho slová o Georgeovi a Charlotte sú plné emócií. Svoje plány však ako ich strýko neuskutočnil

Právnici obžaloby tvrdia, že vydavateľstvo si v rámci nezákonného získania informácií najímalo súkromných detektívov, ktorí do domov či áut známych osobností nainštalovali odpočúvacie zariadenia, aby sa tak dostali k ich súkromným telefonickým rozhovorom.

lilibet Čítajte viac Predsa len niekto z Británie priletel! Kate a William krst Harryho dcéry v USA vynechali, tieto dve dámy prišli

Associated Newspapers označilo obvinenia za „absurdné očierňovanie“ a „vopred plánovaný pokus o zatiahnutie novín Daily Mail do škandálu s odpočúvaním telefónov“. Obhajoba sa bude na štvordňovom predbežnom pojednávaní snažiť dosiahnuť, aby boli podané žaloby zrušené bez súdneho procesu.

Britský princ Harry v pondelok prišiel na...
Princ Harry odchádza zo súdu na zábere z...
+8Spevák Elton John odchádza zo súdu v Londýne,...

Agentúra AFP upozorňuje, že spomínaný škandál odštartoval už v roku 2006, keď sa novinári denníka News of the World nabúrali do telefónov a hlasových schránok členov britskej kráľovskej rodiny, celebrít a obetí vrážd.

Princezná Kate z Walesu (v strede) v...
Princezná Kate z Walesu sa prihovorila bankárom...
+4Princezná Kate z Walesu a Alison Rose sa...
debata chyba
Viac na túto tému: #princ Harry

+ Stres máte z toho, že sa musíte neustále podriaďovať, povedzte svoj názor.
Dôvodom vašich hádok budú...

+ Na dovolenku nechoďte s ľuďmi, ktorí vám spôsobujú psychickú traumu.
Každú mincu navyše odložíte a...