Slovenská herečka sa rozhodla ukončiť vlastný život. Podstúpila asistovanú samovraždu vo Švajčiarsku

Slovenskými médiami obletela správa o tragickej smrti slovenskej herečky. Reč je o Kataríne Pavelekovej, ktorá sa však objavovala predovšetkým v americkej produkcii a doma známa nebola.

29.06.2023 16:20
katarina Foto:
Slovenská herečka Katarína Paveleková.

Ako píše denník Nový čas s odvolaním sa na zahraničné zdroje, Paveleková údajne podstúpila asistovanú samovraždu. Herečku, ktorá sa narodila v Poprade, trápili viaceré zdravotné problémy a jej stav sa údajne zhoršil natoľko, že sa rozhodla ukončiť svoj život.

Malo sa tak stať vo Švajčiarsku na súkromnej klinike, kde sa takéto služby poskytujú. Paveleková mala ukončiť svoj život už 1. júna tohto roka. Z tohto dňa pochádza aj jej posledný príspevok na sociálnej sieti Instagram.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kat. P (@kat.pave)

„Moje telo je príliš slabé na to, aby som bojovala s chorobou. Nemám už viac síl, preto som sa rozhodla ukončiť svoj život v asociácii Pegasos vo Švajčiarsku. Táto choroba ma ochromila, znemožnila mi pracovať alebo viesť spoločenský život a nie som už vôbec schopná si užívať život,“ napísala herečka, ktorá sa objavila v maličkých rolách v snímke Vtedy v Hollywoode či Babylon, na sociálnej sieti.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kat. P (@kat.pave)

„Dýchanie sa pre mňa stalo ťažším a ťažším a bolestivým, a funkcia mojich pľúc sa zhoršovala. Ďakujem za vaše priateľstvo a podporu počas posledných rokov,“ dodala tiež na sociálnej sieti Paveleková.

Diagnostikovaný mala chronický únavový syndróm a lekári v jej prípade mali tiež podozrenie na amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS), čo je zriedkavé neurologické ochorenie, ktoré poškodzuje motorické neuróny. Samotná herečka vo svojom poslednom odkaze tvrdí, že za jej zdravotné problémy môže posilňovacia vakcína proti covid-19. Oficiálna lekárska správa však v prípade jej úmrtia vydaná zatiaľ nebola.

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #herečka #asistovaná samovražda