Brat princeznej Kate vystúpil v televízii: Je to moja sestra, poznám všetky jej vrtochy aj maniere

James Middleton, brat princeznej z Walesu, už dlhší čas otvorene hovorí o svojom dlhotrvajúcom boji s depresiou.

24.07.2023 00:00
debata

Nebolo to tak vždy. Za to, že dnes dokáže verejne diskutovať o tejto zložitej téme, vďačí aj svojej sestre Kate, ako povedal v rozhovore pre reláciu Good Morning Britain.

Asi pred štyrmi rokmi James Middleton (36) prezradil, že od roku 2016 trpel depresiami. Aj vo svojej „spovedi“ pre „Daily Mail“ opísal svoj boj s duševnou chorobou. Sestra ho nabádala, aby sa otvorene zaoberal témou, ktorá je ešte stále tabu.

Víťazka ženskej dvojhry vo Wimbledone Markéta...
Tenisová legenda Martina Navrátilová sa prišla...
+10Herečka Maggie Smith sa prišla pozrieť na...

James Middleton, ktorý sa aktuálne teší na príchod svojho prvého potomka, je vďačný za sestrinu podporu. Nielen ona, ale aj princ William, v rámci Kráľovskej nadácie túto tému roky podporujú a propagujú.

„Myslím si, že je fantastické, že oni dvaja sú v pozícii, kedy môžu otvorene hovoriť o vlastnom duševnom zdraví,“ povedal smerom k moderátorom. „Myslím si, že je to niečo, čo je vo všeobecnosti náročné. Pamätám si, že na začiatku mojej kariéry nebolo možné povedať nahlas slová, že som v depresii alebo že som si myslel, že som v depresii,“ dodal. Posun v týchto otázkach, o ktoré sa podľa neho výraznou mierou zaslúžili aj Kate a William, mu dodali odhahu o depresii hovoriť otvorene.

James Middleton nie je na svoju sestru hrdý len za jej prácu v oblasti duševného zdravia. „Vždy ma prekvapuje, koľko toho robí a to je pre mňa vždy obdivuhodné,“ nadchýna sa brat princeznej z Walesu, no jedných dychom pripúšťa: „Ale ak mám byť úprimný, je to predsa len moja sestra, takže poznám aj všetky jej vrtochy a maniere.“

James Middleton a jeho tehotná manželka Alizee Thevenet Čítajte viac James Middleton ohlásil šťastnú novinku, potom ju s manželkou ukázali celému svetu... Aha, Kate bude opäť teta

Tridsaťšesťročný podnikateľ v júli na sociálnej sieti Instagram informoval o tom, že s francúzskou manželkou Alizeé Thevenetovou sa stanú rodičmi. Pre dvojicu to bude vôbec prvý potomok a vraj sa už nevedia dočkať, keď budú traja.

James Middleton a Alizee Thevenet si svadbu vystrojili vo Francúzsku, v dedinke Bormes-les-Mimosas v roku 2021.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #James Middleton #princezná Kate

+ Večerné vyjedanie chladničky vás zbytočne dostane z formy, po 21 nejedzte.
Diverzifikujte svoje investície, aby...

+ Snažte sa pozmeniť svoj jedálniček, cukríky či keksíky vyškrtknite.
Automatizujte svoje úspory, nech sa vám...