Princezná Mary hostila ukrajinský prezidentský pár: Sviece horia pre našu nádej, odkázala Zelenská

Hoci posledné týždne sa pozornosť médií sústreďovala najmä na jej najstaršieho syna, princa Christiana a jeho údajný románik s talianskou aristokratkou, počas uplynulého víkendu sa princezná Mary ocitla v centre pozornosti. Teda, ako hostiteľka privítala dôležitú návštevu.

21.08.2023 12:20
Olena Zelenská (vľavo) a dánska korunná... Foto: ,
Olena Zelenská (vľavo) a dánska korunná princezná Mary sa spoločne zúčastnili na bohoslužbe v Haderslev Cathedral v Dánsku.
debata

Do Dánska v nedeľu pricestoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorému robila spoločnosť aj jeho manželka – prvá dáma Olena Zelenská. Manželský pár pristál na vojenskej leteckej základni v meste Vojens, kde ich okrem korunnej princeznej vítala aj dánska premiérka Mette Frederiksen.

Dánsky korunný princ Frederik (v strede) a korunná princezná Mary Čítajte viac Reči o tom, že kopíruje Kate neznejú fér, ale po týchto záberoch... Princezná Mary stavila na detail, po ktorom ju budú opäť porovnávať

Pozornosť médií si vyslúžila najmä večerná bohoslužba v starodávnej katedrále Haderslev, kam sa vybrala Olena Zelenská spoločne s princeznou Mary. Korunná princezná a prvá dáma sa stretli aj s ukrajinskými a dánskymi dobrovoľníkmi, ktorí pomáhajú migrantom z Ukrajiny usadiť sa v novej vlasti.

Olena Zelenská (vľavo) a dánska korunná...
Olena Zelenská (vľavo) a dánska korunná...
+3Olena Zelenská (vľavo) a dánska korunná...

Počas bohoslužby dostala Olena Zelenská aj slovo, pričom sa poďakovala dánskym predstaviteľom a obyvateľom za ich veľkú pomoc vo vojnovom konflikte s Ruskom. „Som vďačná Dánsku za toto gesto, za príležitosť byť tu a za každodennú podporu a pomoc Ukrajine a Ukrajincom. Dánsko neposkytuje len pomoc pri obrane. Podieľa sa na obnove škôl, nemocníc, protibombových krytov, zásobovania vodou, teplom a energiou, podporuje ukrajinskú ekonomiku a najviac postihnuté regióny a na diplomatickej úrovni odsudzuje únosy ukrajinských detí," citoval Zelenskú portál Honey.nine.com.au.

zväčšiť Prezident Volodymyr Zelenskij pomáha svojej... Foto: SITA/AP, Mads Claus Rasmussen
Denmark Russia Ukraine Prezident Volodymyr Zelenskij pomáha svojej manželke Olene vystúpiť z lietadla na letisku v Dánsku.

Olena Zelenská s princeznou Mary tiež zapálili sviečky na počesť obetí ruskej invázie na Ukrajine a Zelenská odkázala, že „tieto sviece dnes horia nielen ako symbol spomienky, ale aj nádeje“.

Ukrajinský prezidentský pár sa pred návštevou Dánska stretol aj so švédskym kráľom Carlom Gustafom a je známe, že aj Volodymyr Zelenskyj aj Olena Zelenská udržiavajú živé vzťahy s predstaviteľmi kráľovských rodín v kampani na podporu a pomoc krajín proti ruskej invázii.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #návšteva #Dánsko #princezná Mary #Volodymyr Zelenskyj #Olena Zelenská

+ Varte si sami podľa svojej chuti, bude to tak lepšie.
Nemusí sa vám všetko podariť nato aby ste boli úspešný,...

+ Vaše telo i myseľ potrebuje odpočinok, popremýšľajte nad tým.
Na prácu zabudnite, momentálne si užívajte pokoj a...