Na Alžbetu II. spomínajú aj William s manželkou! Krásnym záberom panovníčky, o ktorý sa postarala sama Kate krátko pred jej smrťou

O vzácny záber zosnulej kráľovnej Alžbety II. sa počas spomienkového dňa podelili princ William a princezná Kate.

08.09.2023 13:25
alžbeta II Foto:
Kráľovná Alžbeta II: a niektoré jej pravnúčatá: hore zľava: Lady Louise Windsor a jej brat James, stedný rad zľava: Lena Tindall, princ George, princezná Charlotte, Isla Phillips, princ Louis, dole zľava: Mia Tindall drží v náručí Lucasa Tindalla, Kráľovná ALžbeta II. a Savannah Phillips.
debata

Spomienkový deň pre britskú kráľovskú rodinu odštartoval kráľ Karol III., ktorý si na zosnulú panovníčku rok po jej úmrtí zaspomínal ako prvý. Zverejnil slová vďaky aj poďakovanie a k vyjadreniu pridal aj jednu z archívnych fotografií svojej mamy a panovníčky, ktorá bola na tróne viac ako 70 rokov – viac tu.

So spomienkou na 8. september 2022, čiže deň, kedy vo veku 96 rokov britská panovníčka Alžbeta II. zomrela na zámku Balmoral, sa po kráľovi ozval aj jeho starší syn s rodinou.

alžbeta Čítajte viac Karol III. poslal emotívne vyjadrenie Británii. Pri príležitosti 1. výročia úmrtia Alžbety II. nezabudol spomenúť ani Camillu

Na svojom Instagrame zverejnili Kate a William štyri fotografie panovníčky (preklikať šipkou) vrátane tej, o ktorú sa postarala princezná Kate. Fotografia vznikla krátko pred kráľovninou smrťou, v lete, na zámku Balmoral. Fotografia zobrazuje panovníčku obklopenú niektorými zo svojich pravnúčat, ktoré na zámku v Škótsku v tom čase prázdninovali.

„Dnes si pripomíname výnimočný život a odkaz Jej veličenstva Alžbety II. Všetkým nám chýbaš, W & C,“ doplnili manželia k zverejneným záberom. Vzácnu fotografiu panovníčky s vnúčatami prvý raz kráľovská rodina zverejnila v apríli pri príležitosti výročia narodenia kráľovnej.

Kráľovná Alžbeta II. v roku 1966 počas návštevy...
Kráľovná Alžbeta II. na zábere z roku 1988...
+31Kráľovná Alžbeta II. v roku 1966 počas návštevy...

Alžbeta II. vládla 70 rokov, čo dlhšie, než akýkoľvek iný britský panovník. Na trón po nej nastúpil jej najstarší syn Charles (Karol III.) a korunovali ho spolu s manželkou Camillou 6. mája v londýnskom Westminsterskom opátstve.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #kráľovná Alžbeta II. #princezná Kate

+ Vaše zdravie je na tom veľmi dobre, ale čakajte rýchlu zmenu.
Rozpočet je základ úspechu, sledujte svoje výdavky...

+ Večerné vyjedanie chladničky vás zbytočne dostane z formy, po 21 nejedzte.
Diverzifikujte svoje investície, aby...