Donatella Versace sa pustila do talianskej vlády: Snaží sa odobrať ľuďom právo žiť tak, ako si želajú

Módna návrhárka a podnikateľka Donatella Versace kritizovala taliansku vládu za jej politiku voči homosexuálom.

28.09.2023 00:00
Donatella Versace Foto: ,
Návrhárka Donatella Versace.
debata

Urobila tak v prejave v milánskej La Scale pri preberaní ceny za humanitárne aktivity, v ktorom sa odvolávala na svojho zosnulého brata, slávneho dizajnéra Gianniho Versaceho.

„Naša vláda sa snaží odobrať ľuďom právo žiť tak, ako si želajú,“ povedala Donatella Versace v nedeľu večer. Ako príklad uviedla vládne nariadenia, na ktorého základe je v prípade párov rovnakého pohlavia ako rodič oficiálne uznaný iba biologický rodič. „Obmedzujú naše slobody,“ konštatovala Versace. „Všetci musíme bojovať za slobodu v čase, keď sú trans ľudia vystavení hroznej nenávisti, v čase, keď deti párov rovnakého pohlavia nie sú považované za ich deti; v čase, keď na práva menšín útočia nové zákony,“ apelovala.

Carla Bruni na zábere z roku 1994 Čítajte viac Jej krása fascinovala Lagerfelda aj Versaceho, získal (si) ju škandalózny prezident! Carla Bruni oslavuje 55

Aktivisti za práva homosexuálov ocenili návrhárkin prejav, ale vyzvali celú komunitu módnych návrhárov, aby urobila viac.

"Donatella Versace bola prvou osobou v Taliansku, ktorá sa tak jasne a explicitne ohradila voči homofóbnej politike vlády, povedal dlhoročný aktivista za práva homosexuálov Franco Grillini. Okrem spomínaných opatrení presadzuje pravicová vláda premiérky Giorgie Meloniovej aj zákon, ktorý by zakazoval využiť služby náhradnej matky v zahraničí. V Taliansku je náhradné materstvo zakázané zákonom z roku 2004.

„Donatella Versace objasnila, ako táto vláda obmedzuje slobody a práva LGBTQ ľudí,“ uviedol Fabrizio Marrazzo, ktorý je iniciátorom referenda za manželstvá pre všetkých. Jeho organizátori chcú v januári začať zbierať podpisy na vypísanie plebiscitu. Taliansko ako posledná veľká západná krajina schválilo občianske zväzky osôb rovnakého pohlavia v roku 2016, pripomenula AP.

debata chyba
Viac na túto tému: #homosexuáli #Donatella Versace

+ Do nového dňa vykročíte s úsmevom a nedáte sa rozladiť pesimistami.
Pravidelná revízia finančných cieľov udrží...

+ Malé úpravy pracovného prostredia môžu veľmi zlepšiť vaše držanie tela.
Prestaňte uvažovať o nereálnych...