Dánsky zaľúbenec z kráľovskej rodiny oslávi 18! Čaká ho veľkolepé gala plné princov a princezien

Nie je to tak dávno, čo stránky médií zapĺňala kráľovská romanca z Dánska.

04.10.2023 00:00
mary Foto:
17-ročný princ Christian a jeho mama, dánska princezná Mary.
debata

17-ročný princ Christian, ktorý je najstarším potomkom princa Frederika a princeznej Mary, sa zamiloval do 18-ročnej princeznej Marie Chiary di Borbone, dokonca sa skloňovalo slovo zásnuby hneď potom, ako princ oslávi svoje 18. narodeniny. A práve táto udalosť sa v Dánsku chystá v októbri. A pôjde o naozaj veľkú spoločenskú udalosť.

Princ Christian Čítajte viac Nová kráľovská romanca? 17-ročný dánsky princ je zamilovaný, jeho srdce si ukradla táto blond aristokratka

Ako píše magazín Hello!, veľkolepé gala sa bude konať 15. októbra v paláci Christiansborg v Kodani. Medzi hosťami budú, samozrejme, aj členovia európskych kráľovských rodín. „Galla B – B znamená Ballgown (spoločenské šaty)/uniformy/"whi­te tie“/ vyznamenania/tiary (čelenky).

zväčšiť 17-ročný princ  Christian. Foto: Profimedia
17-ročný princ Christian 17-ročný princ Christian.

Dress code „white tie“ pre pánov znamená frak, biely motýlik, biela vesta. U dám z kráľovských rodín sú tak očakávané tiary a diadémy. Hostiteľkou podujatia bude kráľovná Margaréta, stará mama princa Christiana. Princezná Mary, jeho mama, sa tak ozdobí jednou z mnohých vzácnych čeleniek z kráľovského trezoru. Sestry Christiana, princezné Isabella (16) a princezná Josephine (12), však s najväčšou pravdepodobnosťou prídu bez tiary, keďže ešte nedovŕšili vek 18 rokov.

Princezná Sofia Čítajte viac Je to nádhera! Ktorej členke kráľovskej rodiny pristane tiara najlepšie?

Účasť už potvrdil nórsky korunný princ Haakon a jeho dcéra princezná Ingrid Alexandra (19), rovnako aj švédska korunná princezná Viktória s princom Danielom a ich dcérou, 11-ročnou princeznou Estelle.

Ďalšími členmi kráľovských rodín, ktorí by sa mohli na gala objaviť, je holandský kráľ Willem Alexander a kráľovná Maxima spolu s ich dvoma najstaršími dcérami, princeznou Amaliou (19) a princeznou Alexiou (18).

Princezná Maria Chiara di Borbone na 76....
Zľava: Holandské princezné Ariane, Amalia a...
+21Princ Christian (najvyšší v strede) so svojimi...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #princ Christian