Choroba Bruca Willisa pokročila: Blízky priateľ odhalil detaily zo súkromia, pri jeho slovách sa tisnú slzy do očí

Bruce Willis je bezpochyby jedným z najslávnejších akčných hrdinov Hollywoodu. Nezabudnuteľnými úlohami vo filmoch ako Smrtonosná pasca či Piaty element zabával divákov charizmou, akciou aj slušným herectvom a komediálnym talentom.

16.10.2023 00:00
Bruce Willis Foto:
Herec Bruce Willis na zábere z Los Angeles zo 7. októbra.
debata (9)

Willisova rodina už v roku 2022 informovala o tom, že hercovi lekári diagnostikovali formu demencie nazývanú frontotemporálna demencia. Aj tento stav bol dôvodom, prečo Bruce Willis skončil s hereckým povolaním. Pred pár dňami sa objavili nové správy o jeho stave. Bohužiaľ, nie najpozitívnejšie.

heming Čítajte viac Uvedomuje si Bruce Willis demenciu, ktorou trpí? Od jeho manželky prišla odpoveď

Willisov dlhoročný priateľ, režisér Glenn Gordon Caron, ktorý je tiež tvorcom komediálnej série Mesačný svit (Willisa preslávila v 80-tych rokoch), pre portál The Post uviedol, že sa niekdajšiu hollywoodsku akčnú hviezdu snaží navštevovať pravidelne. Aspoň raz mesačne.

Arnold Schwarzenegger vo filme Komando.
Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone na...
+24Arnold Schwarzenegger sa narodil 30. júla 1947...

„Nie vždy sa mi to darí, ale snažím sa a hovorím s ním a jeho manželkou (pozn. Emma Heming Willis) a mám neformálny vzťah aj s jeho tromi staršími deťmi. Veľmi som sa snažil zostať v jeho živote,“ uviedol pre noviny Caron. Prezradil tiež, že hoci v hĺbke duše vie, že Bruce Willis je stále ten istý človek, teraz je to „akoby sa pozeral na život cez sieťované dvere“.

Demi Moore Čítajte viac Šaty na telo, úzky driek a zvodný dekolt: Tipovali by ste jej 60? Demi Moore popiera zákony prírody

„Mám pocit, že prvú minútu až tri minúty vie, kto som. Ale nie je už úplne verbálny,“ opísal 69-ročný režisér svojho o rok mladšieho priateľa a kolegu. „Kedysi bol vášnivým čitateľom – nechcel, aby to niekto vedel – a teraz už nečíta. Všetky tieto jazykové schopnosti už nie sú pre neho dostupné, a predsa je to stále Bruce,“ citoval The Post Glenna Gordona Carona.

Bruce Willis na archívnom zábere s manželkou... Foto: SHUTTERSTOCK
willis Bruce Willis na archívnom zábere s manželkou Emmou Hemingovou.

Scenárista a režisér tiež v rozhovore uviedol, že najochromujúcejší na Willisovej diagnóze je fakt, keď si uvedomíte a spomeniete na to, aký bol Bruce Willis človek pred ňou. „Nepoznal som nikoho, kto by mal viac radosti zo života ako on. Miloval život a … jednoducho sa tešil každé ráno, keď sa mohol prebudiť a žiť život naplno,“ uviedol Caron.

Bruce Willis Čítajte viac Neprosím o súkromie, prosím o rešpekt pre môjho muža a jeho chorobu. Manželka Bruca Willisa prehovorila, z jej slov ide bolesť i nádej

Vyjadrenia, ktoré vznikli aj v súvislosti s návratom seriálu Mesačný svit (Willis v ňom účinkoval so Cybil Sheppardovou) na obrazovky, prevzali viaceré americké aj európske médiá. Hercova rodina sa k slovám rodinného priateľa nevyjadrila. Herca nedávno odfotografovali paparazzovia v Los Angeles. Na zábere je zachytený sediac v automobile, šoféruje jeho osobný strážca.

© Autorské práva vyhradené

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Bruce Willis #režisér #demencia #diagnóza #stav

+ Zabudnete použiť opaľovací krém, pripravte sa na popáleniny od slnka.
Dnes sa síce poriadne narobíte, ale...

+ Pri prechladnutí nerobte paniku, dva dni v pokoji a bude vám hneď lepšie.
Nakúpite veľa zeleniny a...