Brutálna Nikita si naplno podmanila 90-te roky, dnes má niečo po 60-ke. Ale keď vyjde na červený koberec, publikum má vo svojej moci

V roku 1990 urobil z francúzskej herečky Anne Parillaud medzinárodnú hviezdu režisér Luc Besson potom, čo ju obsadil ako hlavnú hrdinku do filmu Brutálna Nikita.

26.10.2023 00:00
Anne Parillaud Foto:
Anne Parillaud vo filme Brutálna Nikita (1990).
debata

Rodená Parížanka mala v tom čase 30 rokov a na plátne ohúrila svojou krásnou tvárou, aj talentom.

Anne Parillaud vo filme Brutálna Nikita (1990).
Luc Besson  a Anne Parillaud  v Cannes v roku...
+5Anne Parillaud vo filme Brutálna Nikita (1990).

Hoci od vzniku snímky uplynulo viac ako 30 rokov, Anne Parillaud dokáže zaujať stále, hoci jej vystúpenia na červených kobercoch sú skôr ojedinelým javom. Aktuálne sa herečka predviedla počas filmového festivalu v Ríme, kde propaguje taliansku novinku „À la recherche“.

zväčšiť Anne Parillaud na premiére filmu A La Recherche... Foto: Profimedia
Anne Parillaud Anne Parillaud na premiére filmu A La Recherche počas festivalu v Ríme.

Anne Parillaud sa pred troma rokmi prehupla cez 60-ku, objektívy ju stále milujú. Herečka sa predviedla počas dňa na stretnutí s novinármi, večer už patril premiére filmu a červenému kobercu. Na obe príležitosti siahla francúzska hviezda po čiernej, na večernú premiéru volila rafinovane odvážny model kožených šiat.

zväčšiť Anne Parillaud na premiére filmu A La Recherche... Foto: Profimedia
Tiziana Rocca Anne Parillaud na premiére filmu A La Recherche počas festivalu v Ríme, po jej boku herečka Tiziana Rocca.

Po svojom boku mala režiséra snímky, Taliana Giulia Baseho, ktorý si spolu s ňou vo filme aj zahral. Dvojicu sprevádzala aj manželka režiséra, blond herečka Tiziana Rocca. Tú poznajú slovenskí diváci zo seriálu Don Matteo, ale zahrala si aj v spomínanej novinke.

zväčšiť Luc Besson  a Anne Parillaud  v Cannes v roku... Foto: Profimedia
besson Luc Besson a Anne Parillaud v Cannes v roku 1991.

V čase, kedy si Anne Parillaud zahrala hlavnú rolu v Brutálnej Nikite, bola manželkou Luca Bessona (64). Ich manželstvo však nemalo dlhé trvanie, v roku 1991 sa rozpadlo, z ich vzťahu pochádza jedno dieťa. Jej druhým manželom bol slávny Jean-Michel Jarre (75), s ktorým sa herečka rozviedla v roku 2010, po piatich spoločných rokoch.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Luc Besson #Anne Parillaud

+ Čaká vás náročná dlhá cesta, preto pozor na vyčerpanie pri šoférovaní.
Vyhýbajte sa zbytočným nákupom, môžete...

+ Prechádzka pri východe slnka bude nielen krásna, ale dodá potrebnú energiu.
Svoje pracovné úspechy...