Po tejto udalosti sa prepísala manželská zmluva v jej neprospech! Princezná Mary by v prípade rozvodu zostala bez detí, s prázdnymi rukami

Budúci rok oslávia dánsky princ Frederik (55) a princezná Mary (51) dvadsiate výročie sobáša.

01.12.2023 00:00
Dánsky korunný princ Frederik a jeho manželka -... Foto: ,
Dánsky korunný princ Frederik a jeho manželka - korunná princezná Mary.
debata (1)

Následník dánskeho trónu a jeho manželka narodená v Austrálii sú rodičmi štyroch potomkov. Ako by však obišla sympatická brunetka v prípade rozvodu? Ako píše Dana Press, bola by rozhodne tou porazenou.

Dánsky korunný princ Frederik (v strede) a...
Dánsky korunný princ Frederik a korunná...
+11Zľava: Dánska korunná princezná Mary,...

Ako uvádza Dana Press, v podstate by z manželstva odišla s prázdnymi rukami. Nemá nárok ani na dom, ani na odstupné. Nemala by nárok ani na svoje štyri deti, princa Christiana (18) princeznú Isabell (16), princa Vincenta a princeznú Josephine (13). Dôvodom je zmena v manželskej zmluve, ktorá bola nanovo podpísaná dva roky po ich sobáši.

princezná mary Čítajte viac Videli ste už bosú princeznú? Nič sa nedalo robiť, členka kráľovskej rodiny sa vyzula a šup do vody

Pôvodne mala Mary v prípade rozvodu dostať vilu, ktorú by si mohla zariadiť podľa svojich predstáv. Takisto mala dostať aj jednorazové vysoké odstupné a výživné.

Manželská zmluva sa zmenila potom, čo sa princ Joachim (54), mladší brat princa Frederika, v roku 2005 rozviedol s princeznou Alexandrou. Dánsku kráľovskú rodinu vyšiel tento rozvod poriadne draho, len kúpa a renovácia domu pre Alexandru stála 973 000 eur. Okrem toho prislúcha Alexandre po rozvode výživné v hodnote 255 000 eur ročne. Aby sa zabránilo podobne drahému scenáru, manželská zmluva princeznej Mary a princa Frederika bola v roku 2005 zmenená, za výrazne kratší koniec ťahá práve Mary.

Princezná Mary, rodáčka z Austrálie, sa s európskym princom spoznala v roku 2000 počas letnej olympiády v Sydney. V roku 2003 sa pár zasnúbil, v roku 2004, 14. mája, si povedali „áno“ v Kodani.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #rozvod #Dánsko #princezná Mary