Meno, aké komička Simona Salátová vymyslela pre svoju princeznú, vás odrovná! Aj to, ako k nemu vôbec prišla

Simona Salátová je úspešná komička, moderátorka a v neposlednom rade matka, ktorá sa pravidelne objavuje na stand-upových pódiách a na televíznych obrazovkách.

02.12.2023 00:00
Simona Salátová Foto:
Komička Simona Salátová.
debata (3)

Najnovšie si na svoje konto pripísala i autorskú publikáciu knižky pre deti Smradľavé kráľovstvo a reformy princezny Prdiany.

Kniha rozpráva príbeh o princeznej Prdiane a jej odvahe meniť svet okolo seba. V Smradľavom kráľovstve, kde prdy sú normou a všadeprítomné, sa princezná rozhodne, že nastal čas na zmenu. S pomocou mladého vedca Tišana sa púšťa do boja proti zlombám – zvláštnym vynálezom, ktoré spôsobujú nepríjemné pachy a problémy v kráľovstve.

Simona Salatova Čítajte viac Humor? Komička Salátová skončila ako dieťa v krízovom centre, v ťažkých časoch bol jej záchranou

„Mám 8-ročného syna a keď nám došli vhodné príbehy pred spaním, nemala som na výber a musela som sa púšťať do vymýšľania,“ približuje Simona vznik príbehu, ktorý sa dočkal publikácie. "Chcela som niečo, čo bude smiešne, aby sa môj syn bavil. No a čo je v jeho veku smiešnejšie ako prdy? Naozaj nič. Zároveň som chcela, aby rozprávka mala ponaučenie a aj trošku feminizmu a romantiky. Potom som sa už len snažila to celé skombinovať.“

Keďže ide o príbeh, ktorý prvotne vznikol rozprávaním na dobrú noc, jeho napísanie malo expresný priebeh a za zmienku stojí, že už pri zachytávaní dobrodružstiev odvážnej princezny Prdiany na papier, Simone sekundoval jej manžel. „Ja trpím takzvaným návalovým písaním. To znamená, že keď začnem, musím to čím skôr vidieť hotové. Príbeh samotný existoval už dlhšie a text som napísala neskôr asi za týždeň. A keďže mám to šťastie, že žijem s vtipným mužom, tak veľa smiešnych názvov a odvodenín od prdov má na svedomí práve on,“ spomína autorka na zrod svojej knižnej prvotiny.

Česť prečítať si knižku ako prvý mal Simonin manžel Teodor, nasledovala komičkina ratolesť. "Synovi sa kniha veľmi páči, ale s deťmi to je tak, že úspechy rodičov niekedy berú ako samozrejmosť. Takže, keď ju prvýkrát videl, tváril sa tak, že vlastne on ani nerátal s iným variantom, ako vydaním Smradľavého kráľovstva ako knihy. Potom ju však hrdo niesol do školy a videla som, aký je na to pyšný, že bol a je jej súčasťou,“ neskrýva radosť.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Simona Salátová

+ Nezanedbávajte svoje ruky a nohy. Používajte denne hydratačné krémy.
V práci sa vám naskytne príležitosť, o...

+ Zvyknite si na pravidelný prísun kalórií. Nenechajte svoje telo vyhladovať.
Ak nebudete stáť na jednom mieste,...