Kone, ženy aj klitoris. Depardieu ich spojil v jednej vete a pobúril aj ministerku kultúry, môže prísť o najvyššie vyznamenanie

Francúzsky herec Gérard Depardieu (74) by mohol prísť o Rad Čestnej légie, najvyššie francúzske vyznamenanie.

17.12.2023 16:13
Gérard Depardieu Foto:
Gérard Depardieu na snímke z januára 2013 pózuje s ruským pasom.
debata (19)

Voči hercovi sa už začalo disciplinárne konanie, potvrdila ministerka kultúry Rima Abdulová-Malaková. Depardieu získal vyznamenanie v roku 1996, o jeho prípadnom odňatí rozhodne rada Čestnej légie, ktorá zhodnotí najmä jeho pochybné komentáre voči ženám.

Tie zazneli v rámci dokumentárneho filmu nazvanom Pád zlobra a ktorý odvysielala televízia France 2. Dokument vznikol v rámci hercovej návštevy Severnej Kórey a francúzska ministerka ho v piatok označila a odsúdila ako „hnusný“.

Gerard Depardieu Čítajte viac Herečka, ktorá obvinila kolegu Depardieua zo znásilnenia, je po smrti. Skočila z mosta do Seiny

Depardieu má v dokumente množstvo sexuálne znevažujúcich poznámok voči ženám. Počas prehliadky žrebčína napríklad povedal: „Ženy milujú jazdu na koni, (pretože) sa im klitoris tria o sedlo (…) a obrovsky si to užívajú,“ informovala agentúra AFP s odvolaním sa na dokument a slová herca v ňom.

Za „škandalózne“ komentáre na adresu žien, odvysielané v televízii France 2, kanadská provincia Québec už v stredu Depardieuovi odňala svoje najvyššie vyznamenanie, uviedla agentúra AFP.

Gérard Depardieu Čítajte viac Pred verejným lynčom sa môžem brániť iba slovom, vyhlásil Depardieu a poprel obvinenia zo znásilnenia

Herec pritom od roku 2020 tiež čelí obvineniam zo sexuálneho násilia. V polovici septembra proti nemu podala žalobu herečka Helene Darrasová za sexuálne zneužívanie. Incident sa mal odohrať v roku 2007. Depardieu obvinenia popiera. Tento týždeň sa však objavili aj správy o úmrtí inej herečky, ktorá mala herca obviniť zo znásilnenia. Herečka Emmanuelle Debever, ktorú mal francúzsky herec sexuálne napadnúť ešte v 80-tych rokoch, ukončila svoj život samovraždou vo veku 60 rokov (viac čítajte tu).

zväčšiť Herec Gerard Depardieu na archívnom zábere z... Foto: Profimedia
Gerard Depardieu Herec Gerard Depardieu na archívnom zábere z januára 2023.

V reakcii na aktuálne udalosti francúzske médiá s odvolaním sa na hercových právnikov informovali, že Depardieu dá svoje vyznamenanie k dispozícii ministerke kultúry. Podľa nich ministerka kultúry svojím správaním „zatĺkla ďalší klinec do rakvy už umierajúcej prezumpcie neviny“ a podieľa sa na „mediálnom lynči“ herca. Stanicu France 2 potom kritizovali, že odvysielala „zostrihané zábery vyhotovené v intímnej a súkromnej sfére“.

Pozrite si tiež: Zuzana Smatanová reaguje na slovenskú ministerku kultúry v relácii Ide o nás

Neviem si predstaviť, že by mi niekto cenzuroval texty, hovorí Zuzana Smatanová
Video
Zdroj: TV Pravda

© Autorské práva vyhradené

19 debata chyba
Viac na túto tému: #Severná Kórea #dokument #Gérard Depardieu #odobratie #Rad Čestnej légie

+ Vyberajte vhodný typ hydratácie práve pre svoju pokožku.
Šetrite, avšak si dávajte pozor na čom šetríte....

+ Ostaňte dnes doma a oddýchnite si, potrebujete to.
Využívajte svoje odborne znalosti a osviežte si ich....