Je to sprisahanie, tvrdí rodina Gerárda Depardieua. V súkromí je skromný, nežný a dokonca prudérny, tvrdia jeho blízki

Rodina Gérarda Depardieua v nedeľu odsúdila "bezprecedentné sprisahanie" voči tomuto francúzskemu hercovi, ktorý bol obžalovaný zo znásilnenia a najnovšie čelí kauze v súvislosti so sexistickými výrokmi.

18.12.2023 18:03
Gérard Depardieu Foto:
Francúzsky herec Gérard Depardieu na archívnom zábere z roku 2021.
debata

„Samozrejme, že nás často šokujú Gérardove výroky, ale teraz sa z neho stal terč bezprecedentného sprisahania,“ napísala hercova rodina v liste zverejnenom vo francúzských nedeľnajších novinách Le Journal du Dimanche.

Pribúdajúce obvinenia zo sexuálneho obťažovania, ako aj nedávno zverejnené zábery Depardieua s obscénnymi poznámkami, podnecujú novú diskusiu o sexizme a sexuálnom násilí vo francúzskej kinematografii, píše AFP.

Gérard Depardieu Čítajte viac Kone, ženy aj klitoris. Depardieu ich spojil v jednej vete a pobúril aj ministerku kultúry, môže prísť o najvyššie vyznamenanie

Francúzska ministerka kultúry Rima Abdulová-Malaková tento týždeň povedala, že 74-ročný herec svojim správaní robí Francúzsku hanbu. Potvrdila tiež, že Depardieu by mohol prísť o Rad Čestnej légie, najvyššie francúzske vyznamenanie.

Rodina v liste vyjadrila poľutovanie nad „kolektívnym hnevom“ voči hercovi a uviedla, že „v súkromí, so svojimi deťmi, je (Depardieu) mimoriadne skromný, nežný a dokonca prudérny človek“. V sobotu médiá s odvolaním sa na hercových právnikov informovali, že Depardieu dá svoje vyznamenanie k dispozícii ministerke kultúry. Právnici v tlačovej správe ministerku kritizovali, že zasadila dodatočný úder „umierajúcej“ prezumpcii neviny.

zväčšiť Záber z filmu Danton z roku 1983, na snímke... Foto: Profimedia
Gerard Depardieu a herečka Emmanuelle Debever. Záber z filmu Danton z roku 1983, na snímke herec Gerard Depardieu a herečka Emmanuelle Debever. Aj ona herca obvinila zo sexuálneho útoku. Herečka vo veku 60 rokoch spáchala samovraždu.

Kanadská provincia Québec už minulý týždeň v stredu Depardieuovi odňala svoje najvyššie vyznamenanie. Belgická obec Estaimpuis v sobotu zbavila Depardieua titulu čestného občana, ktorý mu udelila v roku 2013, keď tam žil. Depardieu viacerým podozreniam zo znásilnenia a sexuálneho obťažovania čelí od roku 2020. Vznieslo ich voči nemu 14 žien, avšak len tri z nich súhlasili s výsluchom na polícii a žiadna z nich ho nezažalovala – obávali sa, že ich tvrdenia nebudú mať žiadnu váhu v porovnaní s hercovým statusom vo francúzskom filmovom priemysle. Obžalovaný bol dosiaľ len v prípade sexuálneho obťažovania a znásilnenia francúzskej herečky Charlotte Arnouldovej.

Gerard Depardieu Čítajte viac Herečka, ktorá obvinila kolegu Depardieua zo znásilnenia, je po smrti. Skočila z mosta do Seiny

Depardieu však všetky obvinenia odmieta. „Nie som násilník ani predátor, povedal v rozhovore pre konzervatívny francúzsky denník Le Figaro v októbri tohto roku. "Žiadnu ženu som nikdy neobťažoval,“ dodal herec, ktorý v súčasnosti žije v Rusku.

debata chyba
Viac na túto tému: #rodina #Gérard Depardieu #sprisahanie

+ Pri chudnutí pomáha veľmi behanie, stačí ak sa tri krát do týždňa premôžete.
Rozlišujte potreby a túžby, aby ste...

+ Zabudnite na večerné vyjedanie, posledné jedlo mávajte o 19 hodine.
S financiami ste nemali nikdy problém,...