Som také večné dieťa, preto aj skladám vianočné pesničky, hovorí Miro Jaroš

Spevák Miro Jaroš sa na najkrajšie sviatky roka naladil už vianočným turné.

27.12.2023 00:00
Markiza MEDIA party 2023  50 Foto:
Spevák Miro Jaroš.
debata

„Vianoce milujem, všetko čo bliká, čo svieti, čím farebnejšie, tým som nadšenejší,“ povedal. „Keď som žil v Izraeli, tri roky som bol bez Vianoc, tam sa veľmi neslávia. O to viacej som sa tešil domov na kapustnicu, zemiakový šalát, zdobenie stromčeka, sneh… Ja som také večné dieťa, preto aj skladám vianočné pesničky,“ priznal spevák.

Zuzana Mauréry Čítajte viac Zuzana Mauréry trávi Vianoce inak, ako väčšina Slovákov: Od smrti otca si s mamou urobili novú tradíciu

Za sebou má úspešný rok, v ktorom vydal album Disko na CD, platni a ako správny fanúšik retra aj na magnetofónovej kazete. Pridal naň aj svoju autorskú prvotinu, ktorú zložil, keď mal 12 rokov. „Refrén zostal presne taký, ako som ho vtedy napísal, aj melódia a takisto text. Slohy som prepísal, predsa len som starší a už viem lepšie, ako sa píšu pesničky,“ smeje sa spevák. „Ale páčila sa mi detská naivita, ktorú som aj nechal v pesničke Stačí malý úsmev aspoň v refréne,“ poznamenal.

zväčšiť Spevák Miro Jaroš prišiel na prenos aj so... Foto: TV Markíza
Miro Jaroš Spevák Miro Jaroš prišiel na prenos aj so svojou mamou.

Disko je Jarošov piaty nosič, prízvukuje, že je určený pre rodiny s deťmi. „Som to najviac ja, dieťa odrastené na hudbe 90. rokov, tanečnej scéne. Úmyselne sme používali zvuky, ktoré sa v tej dobe používali,“ približuje album, pri ktorom môžu rodičia nostalgicky spomínať a deti sa opäť prostredníctvom jeho textov naučia niečo do života.

Karin Majtánová Čítajte viac Karin Majtánová sa počas Vianoc musí obracať: O sviatočné menu sa starám ja

Miro vo svojich textoch učí deti napríklad, aká je hodnota kamarátstva. „Odsudzujeme šikanu, odkladáme mobily a čítame knižky, učíme sa recept na pizzu a robíme svet lepším, nielen cez dobré skutky, ale aj chránením prírody,“ približuje témy, ktoré zhudobnil.

Dvadsaťštyri dobrých kníh na Vianoce

Pre milovníkov napätia aj romantiky, priaznivcov spoločenských románov aj reportážnej a faktografickej literatúry.

Fotogaléria
Vianočné kníhkupectvo
V starej uličke...
Dážďovníky
Toni, stredoškolský učiteľ...
+21Rok magického myslenia
Joan Didion mapuje...

V niektorých pesničkách použil aj sample zo známych hitov, na ktoré sa mu podarilo získať povolenia. „V pesničke Supermama vs. Supertato je použitá hlavná melódia pesničky Šrouby do hlavy od kapely Lucie, v pesničke ‚Hľadáme‘ fanúšikovia spoznajú znelku večerníčka Pa a Pi alebo v ‚Pozor, zákruta!‘ zaznie známa rozhlasová znelka, ktorú som otextoval,“ dodáva Jaroš.

debata chyba
Viac na túto tému: #Vianoce #Silvester #Miro Jaroš #rok

+ Malé radosti nájdete vo všedných dňoch, buďte vďačný.
Finančná obozretnosť teraz otvára dvere k budúcej...

+ Nové tetovanie nevyjde a tak sa ocitnete v nepríjemnej situácii.
Brigáda, s ktorou ste počítali sa...