Alain Delon už takmer nie je schopný hovoriť a je veľmi unavený. Do sporu detí slávneho herca zasiahol súd

Francúzsky súd vymenoval zákonného zástupcu, ktorého úlohou je pomáhať 88-ročnému hercovi Alainovi Delonovi s rozhodovaním ohľadom zdravotnej starostlivosti.

30.01.2024 16:19
Alain Delon Foto: ,
Alain Delon po boku syna Anthonyho v roku 2021, na pohrebe Jean-Paula Belmonda.
debata

S odvolaním sa na svoje zdroje o tom informujú francúzske médiá. Delon spoločne so svojím synom o súdnu ochranu žiadal kvôli sporu potomkov o to, kto sa bude o slabnúceho otca starať.

S informáciou o vývoji ostro sledovanej kauzy prišla najskôr televízia , následne správu potvrdila agentúra AFP. Podľa spravodajskej stanice rozhodnutie súdu privítal aj právnik Delonovej dcéry Anouchky, ktorá chce otca previezť do Švajčiarska.

Alain Delon Čítajte viac Deti Alaina Delona sa sporia o to, kto sa bude o slávneho otca starať. Áno, v hre je aj dedičstvo

Ikonický francúzsky herec pred štyrmi rokmi prekonal srdcovo-cievnu príhodu s ľahkým krvácaním do mozgu a odvtedy sa jeho zdravie stále zhoršuje. Anouchka tvrdí, že mu chce v alpskej krajine poskytnúť kvalitnú lekársku starostlivosť, synovia Anthony a Alain-Fabien ale za jej návrhom vidia snahu zaplatiť po smrti otca menšiu dedičskú daň.

Súd teraz vyhovel žiadosti o súdnu ochranu, ktorá spočíva v tom, že daná osoba nemôže bez splnomocnenca robiť niektoré veľké rozhodnutia, ako je napríklad predaj nehnuteľnosti. V tomto prípade má splnomocnenec za úlohu pomáhať Delonovi s výberom lekárov či typu starostlivosti.

Claudia Cardinale a Alain Delon Čítajte viac Život už mi veľa neprináša, opísal obdivovaný aj kontroverzný Alain Delon! Oslavuje 85

Vo francúzskych médiách sa v posledných dňoch objavujú vyjadrenia jeho blízkych, že už takmer nie je schopný hovoriť a je veľmi unavený. Podľa informácií Le Parisien Delon vlani pred lekárom uviedol, že chce umrieť.

Alain Delon na snímke z roku 1970.
Alain Delon a Rosalie van Breemen v roku 1996.
+4Alain Delon a archívnej snímke.

Herecká legenda má za sebou asi 60 rokov vo filmovom priemysle. Rodáka z parížskeho predmestia preslávili hlavné úlohy vo filmoch Gepard, Dvaja muži v meste či Borsalino, v roku 2019 prevzal na festivale v Cannes Zlatú palmu za celoživotné dielo.

debata chyba
Viac na túto tému: #Alain Delon

+ Ak vás niečo desí, rýchlo to spravte, potom vás už nebude mať čo desiť.
Nákup kvalitných vecí za dobrú cenu...

+ Svoje bolesti nezaháňajte len liekmi, mali by ste vedieť príčinu.
Preneste sa už cez to, že ste raz v živote...