Koleník odkázal, koho pôjde voliť za prezidenta. Rozhodnutá je aj Cibulková, Brychtová či Kovács

Pred blížiacim sa termínom druhého kola prezidentských volieb sa množia na sociálnych sieťach aj verejné prejavy podpory pre jedného či druhého kandidáta.

30.03.2024 06:54
druhá šanca, koleník, Foto:
Herec Ján Koleník na archívnom zábere.
debata (187)

Najnovšie sa do zoznamu známych osobností, ktoré verejne vyjadrili podporu, pridal aj známy slovenský herec Ján Koleník. Na svojom profile na Instagrame zdieľal odkaz, v ktorom jasne vyjadruje svoju politickú podporu a rozhodnutie v blížiacom sa druhom kole volieb.

„Slovensku prinesie rozvahu, skúsenosti, rešpekt vo svete a politickú rovnováhu,“ uviedol vo videu známy hrdina seriálu Dunaj, k vašim službám. „Slovensko nepotrebuje pokoj, Slovensko potrebuje pridať,“ hovorí tiež v šote, ktorý zaznamenal množstvo reakcií – pozitívnych, ale aj kritických – Koleník.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Ivan Korčok (@ivankorcok)

Herec nie je jediným prominentom, ktorý už vyjadril svoj politický názor. Deklarovala ho napríklad aj tenistka Dominika Cibulková, ktorá podporuje Petra Pellegriniho. Bývalá tenistka nahrala krátke video a uviedla v ňom, že Peter Pellegrini „je mi ľudsky veľmi sympatický, bude skvele reprezentovať našu krajinu“. Zároveň priznala, že dlho s jeho zverejnením otáľala, ale keď vidí, ako sa každý deň objaví nejaká podpora od známej osobnosti s blížiacimi sa voľbami, rozhodla sa vyjadriť aj svoj názor.

Okrem Jána Koleníka deklarovali verejne podporu Ivanovi Korčokovi napríklad herečka Kristína Tormová či herec Štefan Martinovič alebo komik Fero Joke.

„Aj my so Zuzkou Vačkovou podporujeme demokraciu a slušnosť. A slobodu médií. A jasne európsky postoj,“ napísala zase Katarína Brychtová, ktorá s kamarátkou a kolegyňou tiež prejavila podporu bývalému diplomatovi.

Predseda parlamentu získal zase verejnú podporu bývalého zápasníka Tomiho Kida Kovácsa, ktorý zverejnil na svojom profile fotografiu, kde pózuje s Pellegrinim v boxerských rukaviciach. Pred voľbou prezidenta v sobotu 6. apríla sa určite ešte pár verejných prejavov podpory objaví.

korčok, pellegrini Čítajte viac Konečne debata! Rozhlasovo-televízny duel prezidentských kandidátov ukázal, že predvolebná diskusia nemusí byť nudná

Podpora prezidentských kandidátov známymi osobnosťami zo sveta umenia, športu a kultúry je bežná aj vo svete. Výnimkou neboli ani voľby prezidenta v susednom Česku minulý rok, kde zvíťazil kandidát Petr Pavel. V Amerike sa napríklad mnohé zo známych osobností zúčastňujú aj na predvolebných stretnutiach s voličmi či aspoň verejne veľmi jasne deklarujú svoj politický názor. V roku 2020 napríklad na strane Donalda Trumpa stáli herci ako Dennis Quaid, Roseanne Barr či Jon Voight alebo zosnulá Kirstie Alley. Víťaza Joea Bidena podporoval napríklad Tom Hanks, Courteney Cox, Lady Gaga či Sharon Stone.

© Autorské práva vyhradené

187 debata chyba
Viac na túto tému: #kandidát #Zuzana Vačková #prezidentské voľby #Katarína Brychtová #Ján Koleník #Peter Pellegrini #Ivan Korčok #Kristína Tormová

+ Budete sa cítiť výborne, najlepšie na prechádzke so svojím psíkom.
Nestrácajte nádej, pokračujte ďalej v sne o...

+ Venujte dnes svoj čas sami pre seba, potrebujete to.
Tímová spolupráca bude kľúčom k úspechu na pracovisku....