Už nemá dosah ani na vlastné peniaze: Alain Delon dostal zákonného zástupcu, rozhodovať bude za neho

Sudca vo Francúzsku vo štvrtok vymenoval zákonného zástupcu, ktorý bude spravovať bankový účet a výdavky 88-ročného legendárneho herca Alaina Delona.

05.04.2024 09:49
Alain Delon Foto: ,
Herec Alain Delon na archívnom zábere z roku 2019.
debata

Táto kuratela môže trvať päť rokov a môže byť raz obnovená. Ako informovala agentúra AFP, Delon je v zlom zdravotnom stave od roku 2019, keď utrpel mozgovú príhodu.

Agentúra pripomenula, že v januári tohto roka súd vo Francúzsku vymenoval zákonného zástupcu, ktorého úlohou je pomáhať Delonovi pri rozhodovaní týkajúcom sa zdravotnej starostlivosti. Verdikt súdu v meste Montargis zo štvrtka sa týka narábania s hercovým majetkom.

delon Čítajte viac Polícia urobila domovú prehliadku u slávneho Alaina Delona. Nález šokoval

Delonova rodina je už niekoľko mesiacov rozpoltená pre jeho zdravie a posledné želania. Anthony, hercov najstarší syn, vyčíta svojej nevlastnej sestre Anouchke, že pred ním tajila zhoršujúce sa zdravie ich otca.

Archívna galéria
Alain Delon na snímke z roku 1970.
Alain Delon a Rosalie van Breemen v roku 1996.
+4Alain Delon a archívnej snímke.

Okrem toho Anthony s bratom Alainom-Fabienom obviňujú Anouchku, že chcela Alaina Delona previezť späť do Švajčiarska, aj keď on vyjadril želanie dožiť v mestečku Douchy ležiacom viac ako 130 kilometrov južne od Paríža.

Kým Anouchka sa bránila, že otca chcela do Švajčiarska, ktorého je občanom, previezť na vyšetrenie, jej bratia tvrdia, že motívom pre prevoz bolo vyhnúť sa „obrovskej dani“ z dedičstva.

zväčšiť Herec Alain Delon po boku syna  Anthonyho počas... Foto: SITA/AP, Michel Euler
APTOPIX France Obit Belmondo Herec Alain Delon po boku syna Anthonyho počas minuloročného pohrebu Jean-Paula Belmonda.

Podľa odhadov má Delonov majetok hodnotu od 50 do 250 miliónov eur – získal ho vďaka svojej kariére herca, producenta i podnikateľskej činnosti. V júnovej aukcii napr. predal približne 80 umeleckých diel za viac ako osem miliónov eur.

Alain Delon Čítajte viac Alain Delon už takmer nie je schopný hovoriť a je veľmi unavený. Do sporu detí slávneho herca zasiahol súd

Herecká legenda má za sebou asi 60 rokov vo filmovom priemysle. Delona – rodáka z parížskeho predmestia Sceaux – preslávili hlavné úlohy vo filmoch Gepard, Dvaja muži v meste či Borsalino. V roku 2019 prevzal na festivale v Cannes Zlatú palmu za celoživotné dielo.

debata chyba
Viac na túto tému: #deti #súd #Alain Delon #zákonný zástupca

+ Sledovanie telesnej hmotnosti a pravidelné cvičenie zabraňujú obezite.
Naučili ste sa šetriť, ešte to vydržte,...

+ Ste krásna/ny a pokiaľ to niekto nedokáže oceniť, tak sa tým netrápte.
V práci sa vám bude len a len dariť, ste...