Dušan Grúň poslal krátko pred smrťou fanúšikom odkaz: Je so mnou zle. Lúčil sa s nimi

V pondelok ráno obletela Slovensko smutná správa o úmrtí speváka Dušana Grúňa.

22.04.2024 10:33
Dušan Grúň Foto:
Dušan Grúň na archívnej snímke z roku 2022.
debata (3)

Zomrel vo veku 81 rokov, ako informovala jeho manželka Mária Grúňová.

Dušan Grúň - bývanie Čítajte viac Zomrel spevák Dušan Grúň. Starý rodný dom či Plavovláska stratili svojho interpreta

Počas víkendu sa spevák ešte prihovoril fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete. „Modlite sa prosím za mňa, je so mnou zle, lúčim sa s vami,“ svietilo na facebooku. Na správu reagovali stovky fanúšikov, všetci mu želali veľa síl a uzdravenie. Bohužiaľ, spevák už svoj boj nevyhral.

Jeho manželka počas víkendu pre Nový Čas povedala, že manžel by si neželal chodiť z nemocnice do nemocnice. "Nechcel by chodiť z nemocnice do nemocnice po zvyšok života, alebo byť na prístrojoch. Ak by to tak malo byť, nech si ho radšej Pán Boh vezme,“ priznala so zármutkom.

zväčšiť Dušan Grúň s manželkou Máriou na archívnej... Foto: Ivan Majerský
byvanie , dusan grun Dušan Grúň s manželkou Máriou na archívnej snímke u nich doma.

Dušan Grúň sa narodil 26. mája 1942 v Žiline. Maturoval v roku 1959 v Košiciach, študoval na Vysokej škole hutníckej v Ostrave. S hudbou začínal ako študent v Ostrave. V amatérskej kapele hral na trúbke a trombóne, nikto v kapele nechcel spievať, tak to skúsil. V roku 1963 nastúpil do profesionálneho orchestra Iva Pavlíka. S ním nahral aj prvé rozhlasové a gramofónové snímky.

Dušan Grúň na archívnej snímke.
Dušan Grúň na archívnej snímke.
+3Dušan Grúň s manželkou Máriou na archívnej...

Od mája 1965 bol členom a spevákom orchestra Juraja Velčovského. Prvými hitmi s týmto orchestrom boli skladby Hrmí a Starý rodný dom, v origináli Green, Green Grass Of Home speváka Toma Jonesa. Úspešné bolo pre neho obdobie od roku 1968, keď nahral väčšinu svojich hitov, Butterfly, Plavovláska, Kde si bola, keď tu hrmelo, Malvína či Synček neplač. V roku 1973 mu vyšla prvá LP platňa Dušan Grúň. Svoju popularitu si udržal aj vďaka častému účinkovaniu v televíznych zábavných a hudobných programoch.

V roku 2006 vyšla kompilácia jeho najväčších hitov 20 NAJ, v roku 2012 album Lebo ťa mám rád s podtitulom Spomienka na Franka Sinatru, na ktorom prespieval hity tohto populárneho Američana. V apríli 2018 bol jedným zo spevákov na koncerte S úsmevom sa dívam na svet, ktorý bol poctou skladateľovi Pavlovi Zelenayovi. V deň významného životného jubilea uviedol spevák koncert Dušan Grúň 80. narodeniny, na ktorom vystúpili viacerí známi interpreti.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Dušan Grúň

+ Večer si dajte pohár červeného vína, prospeje vám.
Neviete čo vás čaká, tak nestresujte dopredu, všetko bude v...

+ Choďte sa dnes prejsť do prírody, je nato ideálne počasie.
Neštartujte sa a choďte stále dopredu, nezastavujte...