Všetci v živote potrebujeme takých ľudí, ktorí pri nás stoja v ťažkých chvíľach. Smatanová im ďakuje živou vodou

O svojom boji s depresiou hovorila otvorene aj v relácii Pravdy Ide o nás. Pre speváčku Zuzanu Smatanovú je však rovnako dôležitým výrazovým prostriedkom aj jej hudba. Náročné chvíle jej života zachytila skladba Živá voda.

11.05.2024 00:00
Speváčka Zuzana Smatanová. Foto:
Speváčka Zuzana Smatanová.
debata

„Živá voda je venovaná tým, ktorí pri mne stáli v ťažkých chvíľach, keď som sa pred piatimi rokmi liečila z hlbokej depresie. Dodávali mi odvahu, silu a lásku, kým som opäť nevedela kráčať sama. Všetci v živote potrebujeme takých ľudí, nech vieme, že v tom nie sme sami a že aj vďaka nim to celé ide ľahšie. Touto pesničkou symbolicky uzatváram album Rozprávač, ktorý je pre mňa najintímnejším albumom v mojej diskografii,“ uviedla pre médiá známa slovenská speváčka.

smatanova-titulka-Lukas Speváčka Zuzana Smatanová. Čítajte viac Zuzana Smatanová: Musela som sa poskladať úplne nanovo

Ku skladbe vznikol aj videoklip, o ktorom mala vraj jasnú predstavu od vzniku samotnej skladby. „Chcela som natáčať mimo Slovenska, oblečený mať netypický kostým a slobodne jazdiť krajinou na skateboarde. Oslovila som Jakuba Gulyása, s ktorým spolupracujem dlhodobo, a spolu sme sa vybrali na Madeiru. Za štyri dni sme prejazdili celý ostrov a vyberali sme vhodné lokácie,“ prezradila Smatanová.

Siahla som si až na dno, hovorí otvorene Zuzana Smatanová
Video
Zdroj: TV Pravda

Držiteľka niekoľkých cien Slávik so žartom dodala, že jej príprava na „fyzický“ klip nebola veľmi precízna, ale zvládla, čo sa od nej žiadalo. „Pred natáčaním som zvládla päťminútový kurz jazdenia na surfboarde, ktorý je akoby náročnejším skateboardom, a išli sme na to. Nemala som s tým žiadnu skúsenosť, preto som bola zvedavá, ktorý deň bude ten, keď spadnem a niečo si zlomím. Nič také sa nestalo, naopak, neuveriteľne ma to bavilo. Surfboard predstavuje v klipe symboliku našej cesty životom. Niekedy to ide ľahko, niekedy ťažko, občas strácame rovnováhu, niečo ustojíme, občas z neho spadneme, ale je dôležité znova naň naskočiť, poučiť sa a pokračovať ďalej,“ doplnila Smatanová.

Rozhovor, v ktorom Zuzana otvorene hovorí o svojej depresii, si môžete pripomenúť vo videu vyššie. Klip ku pesničke Živá voda nájdete v odkaze z YouTube dolu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #depresia #skladba #Zuzana Smatanová #video #Jakub Gulyas #Živá voda #Rozprávač

+ Máte veľkú silu vydávať energiu počas celého dňa, avšak neprežeňte to.
Zájdite s priateľmi na drink a...

+ Zamyslite sa nad veľkou dynamikou, ktorú máte v živote a trošku spomaľte.
Overte si platnosť...