Taylor Swift láka na koncerty do Európy aj Američanov! V USA sú ceny vstupeniek oveľa drahšie

Americká speváčka Taylor Swift vo štvrtok koncertom v Paríži v La Défense Arene začne európsku časť svojho turné Eras Tour.

09.05.2024 15:00
Taylor Swift Foto: ,
Taylor Swift.
debata

Vo francúzskej metropole sa na vystúpenie trvajúce tri a pol hodiny pripravuje už od nedele, píše Le Figaro. O vstupenky na vypredané koncerty s európskymi fanúšikmi navyše súperia aj tí americkí, ktorí si naplánujú dovolenku za oceánom podľa toho, kde sa im podarí zohnať vstupenky.

Swift vo Francúzsku naposledy vystupovala pred 13 rokmi. Tento rok sa lístky na všetky jej koncerty vo Francúzsku vypredali za necelú hodinu. Vo virtuálnom rade u online predajcov bolo v jednu chvíľu vyše milióna záujemcov na každý zo šiestich koncertov.

Taylor Swift Čítajte viac 2,6 milióna... To snáď nemyslíte vážne? Taylor Swift prekonala ďalší rekord

Ďalším symbolom úspechu Swiftovej vo Francúzsku je záujem o jej najnovší album. Za prvý týždeň sa ho predalo 46 000 kusov, čo z neho robí najúspešnejší album zahraničného interpreta vo Francúzsku za posledných osem rokov.

So speváčkou do Paríža prišlo na 80 kamiónov plných vybavenia, najmä osvetlenia a techniky pre najrôznejšie vizuálne efekty. Na svoj idol sa prídu pozrieť aj tisícky fanúšikov, ktorých výdavky za hotely, v obchodoch a za lístky výrazne podporia miestnu ekonomiku. Hotely hlásia obsadenosť počas dní koncertov zhruba o desať percent vyššia ako zvyčajne.

Taylor Swift Čítajte viac Niečo také dokáže len Taylor Swift! Fanúšikovia berú útokom istý bar v Londýne. Dôvod? Slávna speváčka a láska

Podľa denníka Le Figaro budú tvoriť až tretinu poslucháčov na francúzskych koncertoch cudzinci, len Američanov bude asi 20 percent. Ceny vstupeniek v Spojených štátoch sa totiž pohybovali v priemere okolo 1 000 dolárov, prekupníci ich predávali aj za 3 800 dolárov. Američanom sa tak aj pri započítaní ceny letenky a hotela niekedy oplatí priletieť si Swiftovú vypočuť do Európy.

Logiku koncertnej turistiky agentúre AP priblížila hovorkyňa špecializovanej cestovnej agentúry Expedia Melanie Fishová. „Fanúšikovia si povedali: buď môžem minúť 1 500 dolárov, za možnosť počuť svojho obľúbeného umelca v Miami, alebo si za tých 1500 dolárov kúpiť lístok na koncert, spiatočnú letenku a tri noci v hotelovej izbe“.

Rovnako uvažovala aj 43-ročná Jennifer Warrenová, ktorá žije v Ontáriu. Spolu s manželom a synom vyrazia na dovolenku do Nemecka, pretože práve na koncert v Lipsku zohnali VIP vstupenky blízko k pódiu za 600 eur. Rodina si navyše pochvaľuje, že pozná novú krajinu. Ďalšou možnosťou pre nich bolo počkať si na jesenné koncerty Swiftovej v Kanade. Tam ale stoja lístky trikrát viac ako v Nemecku.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taylor Swift

+ Posilňovanie imunitného systému vitamínmi a minerálmi zvyšuje odolnosť tela.
Mali by ste začať myslieť na...

+ Nikdy ste neboli vo forme ako teraz, udržujte si to, dobrá práca.
V práci sa vám bude veľmi dariť, môžete...