Narodeninové foto najkrajšieho európskeho princa? Na štylizované zábery zabudnite... Pozrite na sympaťáka pri potoku

Jediný syn švédskeho kráľa Carla XVI. Gustafa (78) a kráľovnej Silvie (80) oslavuje. 13. mája na torte sfúkol 45 sviečok.

14.05.2024 00:00
Švédsky princ Carl Philip. Foto:
Švédsky princ Carl Philip na archívnej snímke.
debata

Pri tejto príležitosti kráľovská rodina zverejnila jeho nový záber. Najkrajší európsky princ pózuje pred objektívom svojej manželky, princeznej Sofie (39). Tá ho zachytila v prírode, usmiateho a so šiltovkou na hlave. Nie je to po prvý raz, čo svojho manžela odfotografovala. Podobne ako princezná Kate, aj ona patrí medzi nadšené amatérske fotografky.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Kungahuset (@kungahuset)

Carl Philip, ktorý má titul vojvoda z Värmlandu, sa v línii na následníctvo nachádza na mieste až po svojej staršej sestre Viktórii, jej dcére Estelle a jej synovi Oscarovi. Zaujímavosťou je, že do asi siedmich mesiacov svojho života bol korunným princom, lebo v tom čase Švédsko uprednostňovalo v nástupníctve muža. V roku 1980 ale v krajine začal platiť zákon, ktorý zrovnoprávnil mužských a ženských potomkov. Titul korunnej princeznej tak od tej doby patrí prvorodenej Viktórii.

sofia Čítajte viac Dokonalá princezná! Honosná róba, korunka posiata drahokamami a najkrajší európsky princ po jej boku

S manželkou, princeznou Sofiou, sú šťastnými trojnásobnými rodičmi. V marci 2021 sa dočkali ich tretieho syna, ktorý dostal meno Julian Herbert Folke. Okrem neho ešte vychovávajú syna Alexandra, ktorý sa narodil v roku 2016, o rok neskôr pribudol jeho mladší brat, ktorý dostal meno Gabriel.

Princezná Sofia a princ Carl Philip.
Švédsky princ Carl Philip.
+6Švédsky princ Carl Philip.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #narodeniny #Carl Philip

+ Zabúdate na ústnu hygienu, potom sa nečudujte, že vás partner nepobozká.
Automatizácia úspor...

+ Nepodceňujte pohlavné choroby, navštevujte pravidelne lekára.
Neviete sa rozhodnúť pre kúpu vhodného...