Mojou prvou láskou bol gej, priznala oscarová herečka. Toto odkázala politikovi, ktorý verí, že z homosexuality sa dá liečiť

Ani herečka Jennifer Lawrence sa nebojí nahlas povedať, aké sú jej názory o niektorých politikoch. Naposledy si to "odniesol" Mike Pence. Držiteľka Oscara mu venovala pár viet na cenách GLAAD Media Awards.

15.05.2024 00:00
Jennifer Lawrence Foto: ,
Herečka Jennifer Lawrence na 35. ročníku vyhlásenia cien GLAAD Media Awards.
debata

Slávnostný ceremoniál, ktorý už 35 rokov oceňuje známe aj menej známe osobnosti z komunity LGBTQ+ za ich prácu a pomoc pri akceptácii menšín v spoločnosti, sa konal v New Yorku. Tridsaťpäťročná Lawrence prišla uviesť hudobníka a speváka Orvilla Pecka, ktorý získal cenu Vito Russo.

Adéla Štroffeková Čítajte viac Toto je nová kráľovná krásy Česka! Zdá sa vám, že vidíte trojmo? Áno, blondínky držia žezlo pevne...

Ešte predtým, než sa venovala Peckovi, si však blondínka vzala na mušku republikánskeho politika Mikea Penca. Ten je známy napríklad vyjadreniami o konverznej terapii, v rámci ktorej je vraj možné vyliečiť ľudí z homosexuálnej orientácie. Hoci je takáto terapia vo väčšine krajín oficiálne zakázaná, stále existujú zariadenia, kde sa ocitnú zvyčajne mladí ľudia a tínedžeri, ktorých tam posielajú rodičia s cieľom zmeniť ich sexualitu.

Herečka Jennifer Lawrence na 35. ročníku...
Herečka Uma Thurman na 35. ročníku vyhlásenia...
+4Speváčka Jennifer Hudson na 35. ročníku...

„Milujem gej komunitu. Mojou prvou láskou bol homosexuál, ktorého som sa pokúšala roky konvertovať na tú správnu stranu,“ uviedla v príhovore Jennifer Lawrence. „Viem, že konverzná terapia nefunguje. Počul si ma, Mike Pence?“ pýtala sa rečnícky do publika herečka, ktorú diváci odmenili potleskom. „Konverzná terapia nie je skutočná. Aj keď si myslíte, že to na vás fungovalo,“ dodala ešte adresujúc svoje slová bývalému guvernérovi štátu Indiana.

zväčšiť Herečka Jennifer Lawrence a hudobník a spevák... Foto: SITA/AP, CJ Rivera
35th Annual GLAAD Media Awards Herečka Jennifer Lawrence a hudobník a spevák Orville Peck.

Okrem Lawrenceovej sa medzi známymi osobnosťami na podujatí objavila aj herečka Uma Thurman či speváčka Jennifer Hudson.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #homosexualita #Jennifer Lawrence #GLAAD Media Awards #Mike Pence

+ Denné pitie dostatočného množstva vody zlepší vaše zdravie a vitalitu.
Naučte sa rozpoznávať rozdiel medzi...

+ Skontrolujte svoju hmotnosť a ak budete spokojná odmeňte sa.
Netrápte sa ohľadom peňazí, dovolenku si treba...