Drogy a po nich sex bez súhlasu: Slávny kúzelník Copperfield čelí obvineniam od 16 žien

Viac než desiatka žien viní amerického iluzionistu židovského pôvodu Davida Copperfielda z prípadov sexuálneho obťažovania, ku ktorým došlo v rokoch 1980 až 2014.

16.05.2024 13:40
claudia 98 Foto:
Topmodelka Claudia Schiffer a jej niekdajší snúbenec David Copperfield (1998).
debata (5)

Copperfielda zo sexuálneho obťažovania a nevhodného správania obviňuje celkovo 16 žien. Niektoré z nich boli podľa svojich slov v čase incidentov neplnoleté a tri tvrdia, že tento mág ich pred sexuálnym stykom „nadrogoval“.

Copperfield (vlastným menom David Kotkin) akékoľvek previnenie odmieta a tvrdí, že nikdy sa voči žiadnym osobám nesprával nevhodným spôsobom. AFP požiadala o vyjadrenie Copperfieldových právnych zástupcov, tí však bezprostredne nereagovali. Podľa datovania, ktoré správa určila, malo k sexuálnym útokom dôjsť aj v čase, keď mal kúzelník vzťahy v súkromí. Okrem iného so supermodelkou Claudiou Schifferovou, ale tiež so súčasnou manželkou Chloe Gosselinovou, s ktorou sú spolu od roku 2006.

Gérard Depardieu Čítajte viac Je to sprisahanie, tvrdí rodina Gerárda Depardieua. V súkromí je skromný, nežný a dokonca prudérny, tvrdia jeho blízki

67-ročný kúzelník obvineniam z nevhodného správania čelil už aj v minulosti. V roku 2018 istá žena uviedla, že ju tri desaťročia predtým „nadrogoval“ a dopustil sa sexuálneho útoku voči nej. Copperfield to popiera.

David Copperfielda jeho snúbenica  Chloe... Foto: SITA/AP, Charles Sykes
World Premiere of "Now You See Me 2" David Copperfielda jeho snúbenica Chloe Gosselin na zábere z roku 2016.

Americká federálna prokuratúra v roku 2010 bez vznesenia obžaloby uzavrela dvojročné vyšetrovanie obvinení, podľa ktorých sa Copperfield ešte v roku 2007 dopustil znásilnenia.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #obvinenie #sexuálne násilie #David Copperfield

+ Domáce koláče sú chutné, zdravšie a výborné na celodenné maškrtenie.
Pravidelné sledovanie kreditnej správy vás...

+ Pri chudnutí pomáha veľmi behanie, stačí ak sa tri krát do týždňa premôžete.
Rozlišujte potreby a túžby, aby ste...