Kráska z kultovej Brutálnej Nikity prehovorila o inceste: Otca všetci odsudzovali, ja som ho milovala... Slovo monštrum vysloviť na jeho adresu nedokáže

Pred viac ako dvoma rokmi vložila svoje spomienky do knihy - dokázala tak urobiť až po smrti otca. Francúzska herečka Anne Parillaud sa teraz v otvorenom rozhovore vrátila do ťažkého detstva.

18.05.2024 00:00
debata (1)
Herečka Anne Parillaud na filmovom festivale v... Foto: SITA/AP, Gregorio Borgia
Anne Parillaud Herečka Anne Parillaud na filmovom festivale v Ríme.

V interview pre magazín Paris Match 64-ročná herečka, ktorú si aj mnohí Slováci pamätajú ako hrdinku hitu Brutálna Nikita, odhalila hlboké spomienky na svoje detstvo. Dlhé roky ich v hlave vraj potláčala a až posledné roky si vraj dokázala otvorene priznať, že sa stala obeťou incestu s vlastným rodičom – otcom.

Jean-Michel Jarre Čítajte viac Jean-Michel Jarre zlomil kedysi srdce najkrajšej Francúzke. Tesne pred svadbou sa prevalila nevera s hviezdou z kultového filmu 90-tych rokov

Priznala sa, že ju postihol takzvaný štokholmský syndróm – teda stav označovaný ako traumatické spojenie, ktoré opisuje silnú citovú väzbu medzi dvomi osobami, kde jedna z nich prerušovane napáda druhú.

Sophie Marceau v roku 1999 v snímke Jeden svet...
Aj francúzska herečka a speváčka Vanessa...
+48Francúzska herečka Lea Seydoux v kreácii Louis...

„Uzdravenie trvá veľmi dlho: musíte si najprv uvedomiť, čo sa vám deje, potom prevziať zodpovednosť a nakoniec sa chcieť vyliečiť. Sú to odlišné štádiá,“ citoval Parillaudovú francúzsky portál PurePeople.com. Prvé štádium jej vraj pomohlo prejsť písanie a tvorba knihy Les Abuses. A pri práci na nej si vraj naplno uvedomila, že trpí štokholmským syndrómom.

Herečka Anne Parillaud a herec Alain Delon na... Foto: Profimedia
Anne Parillaud a herec Alain Delon Herečka Anne Parillaud a herec Alain Delon na zábere z filmu Le battant z roku 1983.

„Akonáhle jeden z vašich rodičov už nie je výchovnou autoritou, vytvára zmätok v láske a narúša základy vašej emocionálnej základne tým, že do toho vkladá toxicitu, zvrátenosť a sexualitu. Skresľuje všetko, o čom si myslíte, že takto vyzerá, keď milujeme a ako by ste mali byť milovaní. A ak ako dieťa trpíte, pretože máte pochybnosti o normálnosti situácie, beriete na seba vinu,“ zaznelo tiež v rozhovore, z ktorého citovali viaceré francúzske médiá.

France Cannes 2021 Everything Went Fine Red Carpet Čítajte viac Vtrhla do filmu ako tínedžerka, zamilovalo si ju celé Francúzsko. Zneužitie moci od mužov? Zažila som ho, priznáva Sophie Marceau. Toto ju ochránilo...

Parillaud si vraj nedokáže presne spomenúť na vek, kedy na ňu jej vlastný otec sexuálne útočil. Ani nedokáže vysloviť slovo incest či označiť vlastného otca za monštrum, podčiarkuje magazín. Dnes už však vie, že vzťah s vlastným rodičom bol veľmi nezdravý. "Členovia mojej rodiny si pamätali a odsudzovali môjho otca. Snažili sa ma presvedčiť, ale ja som im neverila. Teraz sa popieranie uvoľňuje, no stále to nemôžem akceptovať. Pomaly sa znova učím chodiť, žiť. Poskladať sa nanovo musíte ako celý jednotlivec,“ vysvetlila v rozhovore filozoficky.

zväčšiť Jean Michel Jarre a Anne Parillaud v roku 2007. Foto: Profimedia
Anne Parillaud Jean Michel Jarre a Anne Parillaud v roku 2007.

Jedna z najkrajších herečiek Francúzska sa v rozhovore, ktorý vznikol aj ako podpora jej účinkovania v novom divadelnom predstavení, zamyslela aj nad tým, ako jej detstvo ovplyvnilo životné rozhodnutia a vzťahy s mužmi. Viackrát si vyberala omnoho starších partnerov. Keď mala 16, opustila rodinu kvôli 27-ročnému Olivierovi Dassaultovi. S Alainom Delonom mala krátky vzťah ako 19-ročná, pričom on mal 43 rokov. Za toxický dnes považuje aj vzťah s Lucom Bessonom, režisérom Brutálnej Nikity či producentom Markom Allanom, s ktorými má dokopy tri deti. Vraj vo svojich zväzkoch reprodukovala zažité vzory.

Maïwenn Čítajte viac Láska môjho života, plakala slávna režisérka bozkávajúc jeho truhlu. Kedysi ho milovala monacká princezná, zbohom mu prišla dať aj supermodelka

Parillaudovú pritom milovali mnohí slávni muži a mnohí kvôli nej ukončili svoje dovtedajšie vzťahy. Napríklad spomenutý Alain Delon kvôli nej opustil herečku Mireille Darc a napríklad aj hudobník Jean Michel Jarre musel pre vzťah s Parillaudovou zrušiť plánovanú svadbu s herečkou Isabelle Adjani. Tá prišla na jeho románik s hereckou kolegyňou.

Eva Longoria
Herečky a kamarátky Hunter Schafer (vľavo) a...
+40Americká herečka Demi Moore podporila premiéru...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #láska #otec #Alain Delon #Luc Besson #Anne Parillaud #incest #štokholmský syndróm

+ Nemáte motiváciu začať cvičiť? Choďte do toho so svojím parterom.
Máte toľko vecí, že ich nemáte ani kam dávať,...

+ V tomto mesiaci môžete zabudnúť na chrípku či iné choroby.
Budovanie pozitívnych vzťahov s kolegami podporuje...