Hnev kráľa Karola III. mal dosiahnuť vrchol. Áno, postarali sa o to opäť Harry s Meghan

Princ Harry a vojvodkyňa Meghan sú v Británii opäť na pretrase. Ich nedávna cesta do Nigérie, ktorá mala oficiálne propagovať Invictus Games, sa stala predmetom diskusií a nevôle.

21.05.2024 13:00
harry Foto: ,
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan zavítali na návštevu vojenského rehabilitačného centra pre vojnových veteránov v meste Abuja v Nigérii.
debata (7)

Ako sa ukázalo, trojdňová návšteva nebola len o športových hrách, ale aj o demonštrácii ich nezávislosti, čo vyvolalo búrku hnevu v kráľovskej rodine, ako uvádza britský „Mirror“.

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle Čítajte viac Šatník Meghan na návšteve Afriky opäť za tisíce dolárov, najdrahší kúsok už na sebe mala. Aplauz a nadšenie však prišli po týchto šatách...

Cesta Harryho a Meghan do Nigérie bola na prvý pohľad zameraná na propagáciu športového podujatia Invictus Games, ktoré Harry založil na podporu zranených vojnových veteránov. A mala byť súkromná. Avšak, podľa odborníka na kráľovskú rodinu, Toma Quinna, sa táto cesta rýchlo zmenila na niečo viac – na neoficiálne kráľovské turné. „Čo skutočne všetko pokazilo bola skutočnosť, že Nigérijčania zaobchádzali s Meghan a Harrym tak, akoby boli v tom, že ide o oficiálne turné – všetky znaky tam boli – pár vítali tancom, recepciami, návštevami škôl a charitatívnymi podujatiami,“ tvrdí Quinn.

Princ Harry a vojvodkyňa Meghan zavítali na...
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan zavítali na...
+5Princ Harry a vojvodkyňa Meghan zavítali na...

Král Karol III. (75) a princ William (41) údajne neboli nadšení tým, ako Nigérijčania prijali Harryho a Meghan. Podľa Quinna je britský panovník nahnevaný viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je odhodlaný nájsť spôsob, ako zabrániť podobným návštevám v budúcnosti. Tieto reakcie sú dôkazom pretrvávajúceho napätia medzi kráľovskou rodinou a Sussexovcami.

harry Čítajte viac Z Londýna sa Harry poponáhľal, už je v Afrike! So spokojnou a krásnou Meghan po boku

Hoci Harry a Meghan cestu označovali ako súkromnú, ich správanie bolo jasným znakom toho, že odmietajú prijať fakt, že už nie sú pracujúcimi členmi kráľovskej rodiny. Od ich „úteku“ od kráľovských povinností sa usadili v Kalifornii, kde sa venujú rôznym projektom vrátane spolupráce s médiami, charitatívnej práci a projektom podpory duševného zdravia. Ich aktivity často vzbudzujú pozornosť médií a verejnosti, čo z nich robí najsledovanejšie osobnosti súčasnosti.

Princ Harry a jeho manželka Meghan Markle na...
Princ Harry a vojvodkyňa Meghan zavítali na...
+4Princ Harry a vojvodkyňa Meghan zavítali na...

Napriek napätiu v kráľovskej rodine, Harry a Meghan pokračujú vo svojich aktivitách a zdá sa, že ich cesta do Nigérie je len ďalším krokom v ich snahe definovať svoju nezávislú budúcnosť. Táto cesta ukázala, že aj keď už nie sú oficiálnymi reprezentantmi britskej monarchie, stále majú značný vplyv a dokážu upútať pozornosť po celom svete.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #princ Harry #kráľ Karol III.

+ Bolesti hlavy sú spôsobené hlavne dehydratáciou, nezabúdajte na vodu.
Chybuje každý z nás, hlavné je sa znovu...

+ Pravidelné cvičenie uvoľňuje endorfíny, ktoré vám dodajú optimizmus.
Po finančnej stánke sa vám vždy darilo, ale...