Paul McCartney je prvý hudobník - miliardár v Británii, pomohla mu aj Beyoncé. Kráľ Karol III. zbohatol tiež, ale... tento muž ho porazil

Paul McCartney sa stal prvým hudobníkom - miliardárom v Spojenom kráľovstve.

22.05.2024 00:00
Paul McCartney Foto: ,
Paul McCartney a jeho manželka Nancy Shevell na premiére dokumentu 'If These Walls Could Sing'.
debata (3)

Rebríček zostavil nedeľník The Sunday Times. Podľa jeho údajov majetok 81-ročného McCartneyho sa zvýšil vďaka „intenzívnemu koncertovaniu, hodnotnej tvorbe a dokonca malej pomoci od Beyoncé“, ktorá na svoj ostatný štúdiový album „Cowboy Carter“ prevzala pieseň „Blackbird“ od skupiny The Beatles.

Blue Origin Bezos Čítajte viac Za každým mužom hľadaj... Krásna Ukrajinka, lokálna hviezdička aj pianistka, ktorej tlieskal svet - toto sú partnerky 5 najbohatších ľudí sveta

McCartney, ktorého čistý majetok odhadli na presne jednu miliardu libier, zbohatol aj napriek všeobecne nastolenému vývoju, keď počet miliardárov v Spojenom kráľovstve klesol z maxima 177 v roku 2022 na 165 v tomto roku. Čiastočne je to spôsobené plánmi vlády zrušiť od budúceho roka systém, v rámci ktorého ľudia neplatia v Spojenom kráľovstve daň z príjmov zo zahraničia.

Rástol aj kráľ, ale prekonal ho…

Osobný majetok britského kráľa Karola III. sa podľa odhadov zvýšil o desať miliónov libier na 610 miliónov libier, a to vďaka zvýšeniu čistej hodnoty jeho imania. Prekvapujúcejšie je však v rebríčku meno súčasného britského premiéra Rishiho Sunaka.

zväčšiť Akshata Murthy, manželka britského premiéra... Foto: SITA/AP, Dan Charity
Akshata Murthy, Akshata Murthy, manželka britského premiéra Rishiho Sunaka, - obaja na snímke.

Ten aj s manželkou Akshatou Murty zbohatli o 122 miliónov libier a ich majetok je dokonca vyšší ako ten kráľovský – podľa The Sunday Times by mal mať hodnotu 651 miliónov libier. Faktom však je, že manželská dvojica bola ešte bohatšia v roku 2022, keď Sunak sadal do premiérskeho kresla – v tomto roku boli odhady jeho imania 730 miliónov dolárov.

Nováčik z kokpitu

Jedným z nováčikov na prestížnom zozname je pilot formuly 1 Lewis Hamilton, ktorý v sezóne 2025 prestúpi z Mercedesu do Ferrari, dopĺňa stanica BBC. Na tohtoročnom zozname 350 jednotlivcov a rodín sa nachádza majetok v celkovej hodnote 795,3 miliardy libier. Spojené kráľovstvo zaznamenalo najväčší pokles počtu miliardárov v 35-ročnej histórii vydávania tohto prehľadu, upozorňuje agentúra AFP.

Pozrite si tiež

Herečka Isabelle Fuhrman na premiére filmu...
Herec Alejandro Edda.
+35Herečka Sienna Miller (druhá zľava) prišla so...

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #rebríček #pokles #Paul McCartney #miliardár #Rishi Sunak #kráľ Karol III. #milóny

+ Meditácia alebo relaxácia znižujú stres a prispievajú k psychickej rovnováhe.
Neradujte sa dlho, to šťastie čo...

+ Všetok či už pohyb, alebo zmeny v strave sa čoskoro prejavia.
V práci sa vám bude dariť, musíte si to urdžať čo...