Kde je pochovaný slávny Winnetou? V rodnom Francúzsku nie, jeho hrob nájdete v inej krajine a je naozaj originálny. Pozrite sa

Od smrti herca Pierra Bricea ubehlo deväť rokov, filmový Winnetou zomrel 6. júna 2015 vo veku 86 rokov v nemocnici pri Paríži.

05.06.2024 00:00
debata

Jeho manželka bola pri ňom do poslednej chvíle. S rodeným Francúzom sa blízki či fanúšikovia naposledy rozlúčili v Mníchove, v jezuitskom kostole sv. Michala. Neďaleko Mníchova našiel slávny herec aj miesto posledného odpočinku, o ktoré sa stále stará jeho manželka, 75-ročná Hella Brice.

Hella Brice, vdova po hercovi Pierreovi...
Hrob Pierra Bricea  v Gräfelfingu pri Mníchove.
+6Hrob Pierrea Bricea v Gräfelfingu pri Mníchove...

Brice je pochovaný v Gräfelfingu pri Mníchove, kde Hella Brice žije. Náhrobkom je neleštená, 7-ton vážiaca skala, na ktorej svieti hercovo meno napísané jeho vlastnou rukou, písmom, ktoré jeho fanúšikovia poznajú aj z autogramiád. Hrob je zdobený kameňmi a rastlinami.

Karin Dor ako Ribanna a Pierre Brice Čítajte viac Smrť Pierra Bricea oplakávajú aj filmové partnerky. Takto spomínajú!

Majestátna skala, ako uvádza nemecký Bild, má podľa vdovy po slávnom filmovom hrdinovi pripomínať divoké bretónske pobrežie, kde sa Pierre Brice v roku 1929 narodil, ale aj skalnatú krajinu Chorvátska, v ktorej sa natáčali legendárne filmy o Winnetouovi.

zväčšiť Hrob Pierrea Bricea v Gräfelfingu pri Mníchove... Foto: URSULA DUREN / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP / Profimedia
brice Hrob Pierrea Bricea v Gräfelfingu pri Mníchove (archívny záber).

Z hrobu slávneho náčelníka Apačov sa stalo miesto, ktoré stále navštevujú jeho fanúšikovia, často tu zanechávajú spomienkové predmety. Podobne, ako u hrobov iných známych osobností, i v prípade Bricea sa o slovo hlásia aj zlodeji. Medzi ukradnutými predmetmi bol napríklad aj umelecky opracovaný kameň, do ktorého bol vytesaný malý nožík. Kameň mal slúžiť ako symbol konca násilia a túžby po mieri.

zväčšiť Pierre Brice  a jeho manželka  Hella v roku 1986. Foto: ČTK / imago stock&people / imago stock&people
Pierre Brice Pierre Brice a jeho manželka Hella v roku 1986.

Pierre Brice a Hella Krekel sa stretli v roku 1976, manželmi sa stali v roku 1981. Pár žil spoločne bez škandálov takmer 40 rokov, svoj domov našli v poľovníckom zámočku Domaine des Moinets v Crépy-en-Valois, severne od Paríža. V roku 2013 herec oznámil, že sa chce presťahovať do blízkosti Mníchova kvôli svojej manželke, ktorá pochádza z bavorského Ambergu. To sa však už nestalo. Herec zomrel neďaleko Paríža v roku 2015.

Pierre Brice so svojím "bielym bratom" Lexom...
Francúzsky herec Pierre Brice na archívnej snímke.
+4Pierre Brice so svojou dcérou Roxannou v roku...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pierre Brice

+ Domácich koláčikov bolo dosť, upravte svoj jedálniček čo najskôr.
Kým do niečoho investujete, tak si to poriadne...

+ V tomto mesiaci môžete zabudnúť na chrípku či iné choroby.
Budovanie pozitívnych vzťahov s kolegami podporuje...