Je mi to nesmierne ľúto, prelomila mlčanie princezná Kate. Ozvala sa pred udalosťou, ktorou každoročne žije celá Británia

Ako vrchná plukovníčka Írskej gardy princezná Kate zvyčajne "dozerá" na prípravy podujatia "Trooping the Colour" a pri tejto príležitosti vždy pozdraví aj prítomných členov Írskej gardy.

09.06.2024 08:15
kate Foto:
Princezná z Walesu, Kate, počas prehliadky Írskej gardy v roku 2023.
debata (2)

Tento rok budúci kráľovnú v tejto úlohe zastúpil generálporučík James Bucknall, ktorý vykonal úlohu inšpekčného dôstojníka v mene princeznej, ktorá pokračuje vo svojom zotavovaní.

Vojvodkyňa Kate podstupuje preventívnu chemoterapiu a to je dôvod, prečo sa nemohla zúčastniť veľkej „generálky“ pred podujatím „Trooping the Colour“, ktorá sa konala 8. júna v Londýne. Napriek osobnej neprítomnosti sa jej však podarilo osloviť príslušníkov Írskej Gardy, ktorým velí ako čestná plukovníčka.

zväčšiť Princezná z Walesu, Kate, počas prehliadky... Foto: Profimedia
Princezná z Walesu počas prehliadky Írskej gardy v roku 2023. Princezná z Walesu, Kate, počas prehliadky Írskej gardy v roku 2023.

Ako oznámil peší pluk britskej armády na sociálnej sieti X (predtým Twitter), princezná z Walesu poslala osobný list „svojim“ jednotkám. V dojímavom videu vidieť, ako bol pred plukom prečítaný.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ChristinsQueens (@christinsqueens)

Vo svojom liste Kate vyjadrila obdiv a hrdosť voči celému pluku. „Chcela som vám dať vedieť, ako veľmi som hrdá na celý pluk pred skúškou na prehliadku Trooping the Colour. Oceňujem, že všetci, ktorí sa tento rok zúčastňujú na prehliadke, mesiace cvičili a do nácviku investovali množstvo hodín. Je mi ľúto, že sa na nej nemôžem osobne zúčastniť. Je mi veľkou cťou byť vašou plukovníčkou, a je mi nesmierne ľúto, že vás nemôžem pri tohtoročnej prehliadke pozdraviť. Prosím, pošlite moje ospravedlnenie celému pluku. Dúfam, že vás všetkých čoskoro budem môcť opäť zastupovať.“

Princezná Kate z Walesu na zábere z novembra 2023.
Princezná Kate prichádza na vianočnú bohoslužbu...
+18Princezná Kate z Walesu a princ William kráčajú...

Obzvlášť pozoruhodný bol osobný podtón jej listu. Oslovenie aj podpis napísala manželka princa Williama vlastnoručne a pod dojímavé slová sa podpísala ako „plukovníčka Catherine“.

Slávnostná udalosť – tzv. vojenská prehliadku Trooping the Colours – sa bude konať 15. júna, ide o tradičný vojenský sprievod pri príležitosti narodenín panovníka. Prehliadka sa koná tradične v júni, hoci má Karol III. má narodeniny až 14. novembra. Britskí panovníci však narodeniny oslavujú dvakrát – súkromne aj formou verejnej oslavy.

Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...
Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...
+8Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #princezná Kate

+ Nemáte motiváciu začať cvičiť? Choďte do toho so svojím parterom.
Máte toľko vecí, že ich nemáte ani kam dávať,...

+ Dostatok spánku a odpočinku je nevyhnutný pre mentálnu pohodu a šťastie.
Veľké zmeny nie sú vždy dobré riešenie,...