Trápny moment medzi Brigitte Macronovou a kráľovnou Camillou stále rezonuje. Problémom je chladná reakcia Camilly

O faux pas, ktoré zachytili prítomné kamery a video sa stalo virálnym, sa postarala prvá dáma Francúzska, Brigitte Macron (71).

10.06.2024 15:54
D-Day 80th Anniversary Foto: ,
Kráľovná Camilla a Brigitte Macron počas osláv vylodenia spojencov v Normandii, vo francúskej dedinke Ver-sur-Mer.
debata (22)

Trápny moment medzi Brigitte Macronovou a kráľovnou Camillou, ktorý sa udial pred pár dňami počas osláv vylodenia spojencov v Normandii (video nižšie), ešte stále rezonuje medzi fanúšikmi.

zväčšiť Kráľovná Camilla a Brigitte Macron počas osláv... Foto: SITA/AP, Chris Jackson
D-Day 80th Anniversary Photo Gallery Kráľovná Camilla a Brigitte Macron počas osláv vylodenia spojencov v Normandii, vo francúskej dedinke Ver-sur-Mer. Brigitte Macron sa pokúša chytiť kráľovnú Camillu za ruku.

Na oslavy dňa D pricestovalo množstvo európskych politikov (aj prezidentka SR Zuzana Čaputová), nechýbali ani zástupcovia kráľovských rodín – kráľ Karol III. (75) a ani kráľovná Camilla (76).

Kráľovná Camilla a Brigitte Macron počas osláv...
Kráľovná Camilla a Brigitte Macron počas osláv...
+4Kráľovná Camilla a Brigitte Macron počas osláv...

O faux pas, ktoré zachytili prítomné kamery a video sa stalo virálnym, sa postarala prvá dáma Francúzska, Brigitte Macron (71). Keď chcela pri pomníku vziať kráľovnú Camillu za ruku, jej sa to vôbec nepáčilo. Po niekoľkých nemotorných pokusoch zo strany Brigitte Macronovej kráľovná Camilla stiahla ruku, výsledkom čoho bola trápna situácia.

Podľa protokolu sú to totiž britskí členovia kráľovskej rodiny, ktorí musia iniciovať fyzický kontakt, prvá dáma Francúzska mala čakať na gesto od kráľovnej. Ako píšu britské médiá, Brigitte Macron si zrejme chcela pripomenúť padlých vojakov ruka v ruke, čo však kráľovnej Camille zjavne nebolo príjemné.

Chladná reakcia Camilly pobúrila fanúšikov, bola navyše v kontraste s veľmi srdečným zvítaním Karola III. s prezidentom Macronom a jeho manželkou. Karol III. objal Emmanuela Macrona a jeho manželku pobozkal na ruku.

Camilla Čítajte viac Takto členov kráľovskej rodiny často nevidieť! Kráľovná Camilla slzy neudržala, emócie prevalcovali aj Karola III.

V komentároch sa ľudia pustili najmä do Camilly, ktorej v dojímavej chvíli vyčítajú chladnosť, niektorí poukazujú na jej celkovú napätosť počas spomienkovej akcie vo Francúzsku a málo srdečnosti.

Naopak, počas osláv 80. výročia vylodenia spojeneckých vojsk, ktoré sa konali v britskom Portsmouthe, vzniklo niekoľko dojímavých záberov na uplakanú kráľovnú Camillu – viac čítajte tu.

Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...
Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...
+8Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...

© Autorské práva vyhradené

22 debata chyba
Viac na túto tému: #Brigitte Macron #vylodenie v Normandii

+ Bolesti hlavy sú spôsobené hlavne dehydratáciou, nezabúdajte na vodu.
Chybuje každý z nás, hlavné je sa znovu...

+ V tomto mesiaci môžete zabudnúť na chrípku či iné choroby.
Budovanie pozitívnych vzťahov s kolegami podporuje...