Céline Dion: Ťarcha môjho klamstva bola príliš veľká

S obdivuhodnou otvorenosťou sa hviezda Céline Dion postavila svojmu osudu.

12.06.2024 00:00
celine dion Foto:
Speváčka Celine Dion v dokumente "I Am: Celine Dion".
debata (3)

Spevácka diva Céline Dion už dlhší čas žije so „syndrómom stuhnutého človeka“, nevyliečiteľnou neurologickou chorobou. Tento syndróm spôsobuje 56-ročnej speváčke svalové stuhnutia a silné kŕče, ktoré ovplyvňujú aj jej hlas. „Je to pocit, akoby vám niekto tlačil na hrtan a hrdlo,“ prezradila Céline v nedávnom televíznom rozhovore pre americkú stanicu NBC. Päťnásobná držiteľka Grammy dodala: "Akoby vás niekto škrtil.“ Svoju diagnózu odkrýva verejne a hovorí o nej aj v dokumente "I Am: Celine Dion“, ktorý bude dostupný od 25. júna na Prime Video. Tento krok však pre trojnásobnú mamu nebol vôbec jednoduchý.

V rozhovore s americkou moderátorkou Hodou Kotbovou Céline Dion priznala, že svoju chorobu sa rozhodla dlhý čas tajiť. Už v roku 2008 pocítila speváčka prvé príznaky syndrómu. „Vtedy sme nevedeli, čo so mnou nie je v poriadku,“ povedala speváčka v televíznom rozhovore. Dnes s ľútosťou priznáva: „Nedopriala som si vtedy čas, aby som zistila, čo so mnou nie je v poriadku. Mala som to urobiť.“ V tom období ale bojoval aj jej manžel René Angélil o život, mal rakovinu. „Musela som vychovávať svoje deti, musela som sa schovávať. Musela som sa snažiť byť hrdinkou,“ priznala Céline Dion otvorene.

zväčšiť Speváčka Celine Dion prekvapila na záver... Foto: SITA/AP, Chris Pizzello
Celine Dion Speváčka Celine Dion prekvapila na záver ceremoniálu 66. ročníka Grammy Awards, ktorý sa konal v Los Angeles.

Pre speváčku bolo ťažké prijať fakt, že ju jej telo opúšťa. Preto sa dlho snažila chorobu ignorovať a pokračovať v napĺňaní svojich snov. Až v decembri 2022 sa rozhodla ísť s pravdou von. „Jednoducho som už nevládala,“ povedala 56-ročná speváčka. „Ťarcha môjho klamstva bola jednoducho príliš veľká. Nemohla som už klamať ľudom, ktorí ma dostali tam, kde som dnes.“

Obit Rene Angelil Čítajte viac Zomrel René Angélil, manžel speváčky Céline Dionovej

Céline Dion sa už nebojí otvorene hovoriť o svojej chorobe a svojej ceste. V dokumente „I Am: Celine Dion“ poskytne divákom otvorený pohľad do svojho života, boja a víťazstiev.

© Autorské práva vyhradené

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Céline Dion #ochorenie

+ Zamyslite sa nad veľkou dynamikou, ktorú máte v živote a trošku spomaľte.
Overte si platnosť...

+ Žalúdočné problémy a stres liečte bylinkovým čajom zo šalvie a medovky.
Dávajte si pozor na dlhy, aby ste...