Špeciálna terapia na liečbu rakoviny v Texase? Palác v súvislosti s princeznou Kate zareagoval

Špekulácie o zdravotnom stave či liečbe princeznej z Walesu neutíchajú.

13.06.2024 00:00
kate Foto:
Princezná Kate na archívnej snímke.
debata (1)

Po tom, ako koncom marca verejne oznámila svoju diagnózu, sa opäť šíria rôzne dohady a konšpirácie. Nedávno sa na sociálnych sieťach dokonca objavili tvrdenia, že manželka princa Williama podstupuje v USA špeciálnu terapiu. Palác v tomto prípade už zareagoval.

kate Čítajte viac Princezná Kate má rakovinu, podstupuje chemoterapiu

Podľa nedávnych príspevkov na sociálnej sieti Reddit a TikTok sa mala manželka britského následníka trónu, princa Williama (41), zdržiavať na terapii v Texase. Kate mala údajne bývať v luxusnom hoteli St. Regis Houston, zatiaľ, čo sa liečila v tejto americkej metropole. Podľa spomínaných videí sa mala podrobiť liečbe rakoviny v MD Anderson Cancer Center. Video na TikToku, ktoré sa medzitým stalo virálnym, urýchlilo šírenie tejto správy.

Princezná Kate z Walesu na zábere z novembra 2023.
Princezná Kate prichádza na vianočnú bohoslužbu...
+18Princezná Kate z Walesu a princ William kráčajú...

Kensingtonský palác už musel zasiahnuť. Na otázku denníka „Houston Chronicle“ hovorca princa a princeznej z Walesu povedal, že tieto fámy sú nepravdivé. Menovaná klinika v Texase však odmietla poskytnúť oficiálne vyjadrenie kvôli ochrane súkromia svojich pacientov.

kate Čítajte viac Je mi to nesmierne ľúto, prelomila mlčanie princezná Kate. Ozvala sa pred udalosťou, ktorou každoročne žije celá Británia

Nie je známe, akým druhom rakoviny Kate trpí, ani v akom štádiu sa choroba nachádza. V svojom marcovom vyhlásení uviedla o svojej diagnóze len nasledovné: „V januári som sa v Londýne podrobila operácii v oblasti brucha, ktorá bola úspešná. Pri následných testoch sa však zistilo, že rakovina je prítomná. Môj lekársky tím mi preto odporučil preventívnu chemoterapiu“ – viac tu.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #rakovina #princezná Kate

+ Vyhnite sa priveľkému množstvu alkoholu a pozorne si všímajte okolie.
Odkladajte si časť príjmu, aby...

+ Povinnosť zúčastniť sa firemnej akcie prinesie ťažkosti s alkoholom.
Neexistujú žiadne obmedzenia, nejestvujú...