Českom otriasa násilná smrť speváčky Victorie Velvet: Po hádke ju mal v Turecku zavraždiť jej manžel

Vo veku 40 rokov zomrela česká speváčka Victoria Velvet, ktorá od roku 2019 žila s manželom a tromi deťmi v tureckej Ankare. Smutnú správu oznámili jej priatelia na sociálnych sieťach.

14.06.2024 11:21
Victoria Velvet Foto:
Victoria Velvet a jej manžel Thomas Blyth v roku 2018.
debata (12)

Victoria Velvet Blyth (40), rodáčka z Juhoafrickej republiky, žila od roku 1998 s prestávkami v Prahe. Jej otec bol Čech a matka pochádzala z Namíbie. O jej úmrtí informoval turecký portál hurriyet.com.tr aj jej blízki na sociálnych sieťach. „Stále tomu nemôžem uveriť. Taká krásna, mladá a plná života. Odpočívaj v pokoji,“ napísala influencerka Madina Uysal. Spomienku pridala aj influencerka Meltem Banko: „Žiadne lúčenie pre nás neexistuje. Nech si kdekoľvek, vždy budeš v mojom srdci,“ napísala a pripojila spoločnú čiernobielu momentku.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Meltem BANKO (@meltembanko)

Victoria bola organizátorkou polmaratónu v tureckej Ankare a organizovala aj ďalšie športové podujatia. V roku 2019 sa s manželom Thomasom Blythom a tromi deťmi presťahovala do Turecka, ako vtedy prezradila pre iDnes. Práve v hlavnom meste krajiny, Ankare, mala 11. júna Victoria tragicky zomrieť, pričom presné príčiny jej smrti zatiaľ neboli zverejnené.

Speváčka Victoria Velvet Blyth na archívnej...
Speváčka Victoria Velvet Blyth s manželom...
+2Speváčka Victoria Velvet Blyth na archívnej...

Podľa tureckého portálu hurriyet.com.tr speváčku zavraždil jej manžel Thomas Blyth (53), ktorý následne spáchal samovraždu. Speváčka po sebe zanechala tri deti, ktoré si už zobrali do opatery českí príbuzní, ako informuje stránka idnes.cz. Victoria sa okrem spevu venovala aj charite a v Turecku založila športovú organizáciu Runkara.

Podľa hurriyet.com.tr sa vražda odohrala v ich vile v Ankare, po hádke kvôli jej textovým správam. Thomas Blyth, škótsky podnikateľ a inžinier pracujúci na ropných plošinách, trávil veľa času cestovaním po svete, čo často viedlo k tomu, že rodina žila oddelene.

zväčšiť Speváčka Victoria Vera Blyth na archívnej snímke. Foto: Profimedia
Victoria Vera Blyth Speváčka Victoria Vera Blyth na archívnej snímke.

Na konci roku 2019 Victoria pre iDnes povedala: „V januári sa budeme s deťmi sťahovať do Turecka. Manžel tam rozbieha podnikanie a ja mu s tým budem pomáhať. Mrzí ma, že opúšťam Česko, mám to tu rada. Ale zároveň sa teším, že budeme konečne všetci pohromade.“ Všetky tri deti boli podľa tureckého portálu v dome, keď sa tragédia udiala a jedno z nich hovorilo o hádke rodičov. Telá Victorie a jej manžela sú stále v tureckej metropole, kde prípad naďalej vyšetrujú miestne úrady.

Victoria Velvet, ktorá začínala v pražských kluboch po boku Dary Rolins, sa preslávila cover hitom Hotel California. V roku 2005 vydala svoj debutový album „This Is Me!“ a neskôr nahrala ďalšie tri albumy. Vystupovala aj ako tanečnica na karnevale v Riu de Janeiro a spolu s Leošom Marešom a Patrikom Hezuckým moderovala Rannú show na Evropě 2.

© Autorské práva vyhradené

12 debata chyba
Viac na túto tému: #úmrtie #Victoria Velvet

+ V stravovaní by vám veľmi prospela jemná diéta, nemusíte to však preháňať.
Ak sa budete chcieť pustiť...

+ Vyhnite sa priveľkému množstvu alkoholu a pozorne si všímajte okolie.
Odkladajte si časť príjmu, aby...