Ešte nie som z najhoršieho vonku, ale... Princezná Kate prehovorila o svojej liečbe rakoviny, zverejnila aj aktuálne foto

Britská princezná Kate oznámila, že v liečbe rakoviny robí pokroky.

15.06.2024 07:52
kate Foto: ,
Aktuálna fotografia princeznej Kate, ktorú zverejnil Kensingtonský palác. Fotografia vznikla vo Windsore.
debata

V sobotu sa preto zúčastní na veľkolepej vojenskej prehliadke v Londýne, čo bude tento rok jej prvé verejné vystúpenie.

Budúca kráľovná sa na verejnosti naposledy objavila počas Vianoc. Vtedy sa Kate s rodinou zúčastnila bohoslužby v kostole blízko kráľovského sídla Sandringham vo východnom Anglicku. V januári bola hospitalizovaná kvôli bližšie nešpecifikovanej operácii brucha a v marci oznámila, že podstupuje chemoterapiu kvôli bližšie nešpecifikovanej forme rakoviny.

Princezná Kate z Walesu na zábere z novembra 2023.
Princezná Kate prichádza na vianočnú bohoslužbu...
+18Princezná Kate z Walesu a princ William kráčajú...

„Robím pokroky, ale ako vie každý, kto prechádza chemoterapiou, sú dobré aj zlé dni,“ uviedla manželka následníka trónu, princa Williama. „V tých zlých dňoch sa cítite slabí, unavení a musíte nechať telo oddychovať. Ale v dobrých dňoch, keď sa cítite silnejší, chcete z pocitu pohody vyťažiť maximum,“ pokračovala Kate.

Dodala, že ju čaká „ešte niekoľko mesiacov“ liečby. „V dňoch, keď sa cítim dostatočne dobre, je radosť zapojiť sa do školského života, venovať osobný čas veciam, ktoré mi dodávajú energiu a pozitivitu a tiež začať trochu pracovať z domu,“ uviedla vo vyhlásení. Okrem toho potvrdila, že sa cez víkend s rodinou zúčastní vojenskej prehliadky pri príležitosti osláv narodenín britského panovníka Karola III. známej ako Trooping the Color.

henson Čítajte viac Británia má za sebou svadbu roka! Princ William prišiel ako hosť a nebol sám, milionárovi zablahoželala aj princezná...

„Dúfam, že sa v lete budem môcť zúčastniť na niektorých verejných podujatiach, ale rovnako viem, že ešte nie som z najhoršieho vonku,“ uviedla tiež Kate.

"Bola som ohromená všetkými láskavými odkazmi podpory a povzbudenia v posledných niekoľkých mesiacoch. Naozaj to pre mňa a Williama znamenalo veľkú vzpruhu a pomohlo nám to prekonať ťažšie chvíle. Veľmi pekne ďakujem za vaše pochopenie, " odkázala tiež Kate.

kate Čítajte viac Princezná Kate má rakovinu, podstupuje chemoterapiu

Oznámenie je podľa AP významným míľnikom, ale neznamená pre Kate návrat k verejným povinnostiam na plný úväzok. Kensingtonský palác taktiež zverejnil novú snímku princeznej.

Okolo liečby princeznej sa šíria mnohé konšpirácie. Naposledy sa na sociálnych sieťach objavili správy, ktoré tvrdili, že podstupuje v USA špeciálnu terapiu. Palác tieto správy poprel – viac tu.

Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...
Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...
+8Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na oslavách...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #rakovina #liečba #princezná Kate

+ Žalúdočné problémy a stres liečte bylinkovým čajom zo šalvie a medovky.
Dávajte si pozor na dlhy, aby ste...

+ Premýšľaním nad minulosťou len strácate možnosť myslieť do budúcnosti.
O svoje kreatívne nápady sa...