Okamih, na ktorý čakal celý svet! Princezná Kate sa po pol roku konečne ukázala na verejnosti

Manželka princa Williama sa v koči zúčastnila vojenskej prehliadky neďaleko Buckinghamského paláca. Následne sa členovia kráľovskej rodiny ukázali na balkóne paláca, princezná Kate nechýbala.

15.06.2024 13:39 , aktualizované: 16:47
APTOPIX Britain Trooping The Color Foto: ,
Princ William a princezná Kate, princ Louis, princ George a princezná Charlotte na balkóne Buckinghamského paláca po slávnostnej prehliadke Trooping the Color.
debata (5)

Britská princezná Kate sa po skoro šiestich mesiacoch ukázala na verejnosti. V koči sa v sobotu zúčastnila vojenskej prehliadky neďaleko Buckinghamského paláca. Ide o jej prvú účasť na verejnej akcii po tom, ako oznámila, že sa lieči na rakovinu.

Princezná Kate po pol roku opäť na verejnosti
Video
Zdroj: Profimedia

Kate spolu s manželom a deťmi prišla do Buckinghamského paláca po 11-stej hodine. Krátko pred poludním sa zúčastnila kráľovskej prechádzky kočom. V inom kočiari si nastúpené jednotky pozrel aj kráľ Karol III. a jeho manželka Camilla. Celej ceremónii, ktorá sa odohráva v daždivom počasí, sa prizerali aj stovky priaznivcov monarchie, politikov a predstaviteľov úradov. Prehliadky zúčastnilo vyše 1000 vojakov, 250 členov vojenských orchestrov a 200 koní.

Princezná  Kate v koči počas prehliadky...
Princezná  Kate v koči počas prehliadky...
+16Princezná  Kate v koči počas prehliadky...

Po jazde kočmi a na koňoch sa britská kráľovská rodina vrátila do Buckinghamského paláca a neskôr členovia rodiny spoločne vystúpili na balkón.

Princ William a princezná Kate, princ Louis,...
Princ William a princezná Kate, princ Louis,...
+13Princ William a princezná Kate, princ Louis,...

Účasť princeznej na prehliadke známej v Británii ako Trooping the Color oznámil Kensingtonský palác v piatok. V odkaze princezná Kate tvrdila, že v liečbe rakoviny robí pokroky. Nevie však, kedy sa bude môcť naplno vrátiť ku svojim verejným povinnostiam. „Robím dobré pokroky, ale ako vie každý, kto prechádza chemoterapiou, sú dobré aj zlé dni,“ uviedla.

kate Čítajte viac Ešte nie som z najhoršieho vonku, ale... Princezná Kate prehovorila o svojej liečbe rakoviny, zverejnila aj aktuálne foto

Prehliadka sa koná pri príležitosti takzvaných ceremoniálnych narodenín kráľa Karola III. V Británii je zvykom oslavovať narodeniny monarchu druhú júnovú sobotu a to nezávisle od toho, kedy sa skutočne narodil. Súčasný panovník bude mať 76 rokov tento rok 14. novembra.

kate Čítajte viac Princezná Kate zvolila pre svoj návrat recyklované šaty, ale... Stačil jeden výrazný doplnok a zmenil ich na nepoznanie

Princezná Kate nevystúpila na verejnosti od Vianoc. V januári postúpila operáciu a v marci oznámila, že má rakovinu. Tou trpí aj Karol III. Na rozdiel od kráľa sa Kate úplne vzdala svojich kráľovských povinností. Jej manžel princ William sa na jar tiež na niekoľko týždňov uchýlil do súkromia, aby sa mohol starať o svoju ženu a ich tri deti.

zväčšiť Princezná  Kate počas prehliadky Trooping the... Foto: Profimedia
kate Princezná Kate počas prehliadky Trooping the Color.

Sobotné vystúpenie podľa AP neznamená pre Kate návrat k verejným povinnostiam na plný úväzok, ale je významným míľnikom.

Okolo liečby princeznej sa šíria mnohé konšpirácie. Naposledy sa na sociálnych sieťach objavili správy, ktoré tvrdili, že podstupuje v USA špeciálnu terapiu. Palác tieto správy poprel – viac tu.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #buckinghamský palác #princezná Kate

+ Máte veľkú silu vydávať energiu počas celého dňa, avšak neprežeňte to.
Zájdite s priateľmi na drink a...

+ Premýšľaním nad minulosťou len strácate možnosť myslieť do budúcnosti.
O svoje kreatívne nápady sa...