Obaja majú viac peňazí ako najbohatší Slovák, ich láska je ako z rozprávky: 40-miliardový Rakúšan zbalil krásku zo slávneho impéria na... akčnosť

Zvykne sa hovoriť, že vrana k vrane sadá a rovný rovného si hľadá. Azda aj to bude odpoveď, prečo sa po boku najbohatšieho muža Rakúska už viac ako rok objavuje dedička slávnej šperkárskej rodiny. Ani ona sa nenarodila do skromných pomerov.

19.06.2024 00:00
Italy Emilia Romagna F1 GP Auto Racing Foto: ,
Majiteľ firmy Red Bull Mark Dietrich Mateschitz a jeho partnerka Victoria Swarovski na pretekoch Emilia Romagna Formula One Grand Prix v máji 2024.
debata (5)

Reč je o Markovi Mateschitzovi, dedičovi impéria Red Bull, ktorý sa po smrti svojho otca stal najbohatším mužom Rakúska. V čase otcovho úmrtia sa rodinný majetok odhadoval na bezmála tridsať miliárd, ale zdá sa, že firme sa mimoriadne darí. Informácie magazínu Forbes z marca tohto roka hovoria o aktuálnej sume bezmála 37 miliárd eur – presnejšie 36,8 (39,6 miliardy dolárov).

Blue Origin Bezos Čítajte viac Za každým mužom hľadaj... Krásna Ukrajinka, lokálna hviezdička aj pianistka, ktorej tlieskal svet - toto sú partnerky 5 najbohatších ľudí sveta

Mateschitz, šarmantný a charizmatický podnikateľ, sa dokázal zaslúžiť o ďalšie zveľadenie rodinných peňazí. Popri práci v rodinnom podniku, ktorého aktivity siahajú naozaj do celého sveta, sa však stíha venovať aj súkromnému životu. Už vyše roka je jeho partnerkou Victoria Swarovski, dedička impéria značky luxusnej bižutérie a krištáľových šperkov s viac ako storočnou tradíciou.

Najbohatší muž planéty Bernard Arnault a jeho...
Najbohatší muž planéty Bernard Arnault a jeho...
+12Najbohatší muž planéty Bernard Arnault a jeho...

Tridsaťročná Victoria, ktorá má za sebou už jedno neúspešné manželstvo, sa s Mateschitzom zoznámila už dávnejšie. Konieckoncov, v kruhoch superboháčov na seba museli naraziť viackrát. Až po jej rozvode sa však o rok starší miliardár rozhodol zavolať Victoriu na rande.

Majiteľ firmy Red Bull Mark Dietrich Mateschitz...
Majiteľ firmy Red Bull Mark Dietrich Mateschitz...
+5Victoria Swarovski a Daniel Hartwich v nemeckej...

Neváhal vraj dlho a urobil tak len pár dní po tom, čo sa v médiách prevalili správy o rozpade manželstva Victorie a Wernera Muertza. Iskra preskočila vraj takmer okamžite a dvojica je stále spolu. Naposledy ich videli napríklad na návšteve okruhu Veľkej ceny Formuly 1 Emilia Romagna v Taliansku v máji tohto roka.

zväčšiť Majiteľ firmy Red Bull Mark Dietrich Mateschitz... Foto: SITA/AP, Luca Bruno
Red Bull Mark Dietrich Mateschitz a jeho partnerka Victoria Swarovski Majiteľ firmy Red Bull Mark Dietrich Mateschitz a jeho partnerka Victoria Swarovski na pretekoch Emilia Romagna Formula One Grand Prix v máji 2024.

Zamilovaná dvojica dorazila s úsmevom a v dobrej nálade a spoločne si užívala aj preteky. Victoria Swarovski sa aktuálne stále venuje moderovaniu tanečnej súťaže Let's Dance, no na voľné chvíle s bohatým priateľom si vždy nájde čas. Zdroje z okolia hovoria, že dvojica si automaticky porozumela aj pre podobné zázemie a skúsenosti zo života a dospievania v rodine s poriadne štedrým rozpočtom a horibilným majetkom.

Miliardár Jeff Bezos a jeho partnerka Lauren Sanchez. Čítajte viac Z miliardára Bezosa a jeho snúbenice sa smeje internet: Dôvodom sú tieto zábery... koľko stojí zlé miliardárske PR, pýtajú sa ľudia

Samozrejme, v porovnaní ťahá impérium Swarovski oproti Red Bullu za výrazne kratší koniec. Ako sa uvádza v ďalších štatistikách, rodinná firma Swarovski vykázala za minulý rok mierny nárast ziskov a navýšila hodnotu svojho majetku na viac ako 1,8 miliardy eur. To je asi 20-krát menej ako je odhadovaný majetok firmy Red Bull GmBH (najbohatší Rakúšan má vo firme 49-percentný podiel), ale stále o pár desiatok miliónov viac ako majetok najbohatšieho Slováka. Tým je podnikateľ Ivan Chrenko s majetkom 1,7 miliardy eur.

Americká herečka Gwyneth Paltrow na milánskom...
Francúzska modelka Tina Kunakey na otvorení...
+11Francúzska modelka a herečka Laetitia Casta si...

Firma Swarovski v pondelok uviedla v Miláne aj výstavu, ktorá sa zameriava na unikátny prístup k brúseniu krištáľov a umelecké predmety od šperkov cez limitované edície interiérových produktov až po odevný dizajn. Na otvorenie prišli mnohé známe celebrity, no Victoria Swarovski a jej partner medzi nimi chýbali.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #láska #boháči #Victoria Swarovski #miliardári #Mark Mateschitz

+ Zeleninové šaláty sú tým správnym jedlom pre zdravé stravovanie.
Stereotyp v zamestnaní budete dobre znášať,...

+ Vnesiete do rodiny čerstvý vietor, tehotenstvo prinesie všetkým radosť.
Dávajte si pozor na dlhy, aby ste...