Lepší moment si vybrať nemohol, ľudia stáli a aplaudovali jeho novému filmu. A Jiří Mádl prvýkrát ukázal svoju lásku, toto je ona

Iba samé chválospevy a nadšené reakcie prvých divákov sa spájajú s premiérou nového filmu Vlny.

05.07.2024 00:00
Jiří Mádl a jeho partnerka Kateřina Foto:
Režisér Jiří Mádl a jeho partnerka Kateřina na filmovej premiére Vĺn v Karlových Varoch.
debata

Na karlovarskom festivale, kde ho uviedla početná delegácia, sa však pri premiére filmu odohrala ešte iná premiéra. A pod oboma je „podpísaný“ herec, scenárista a režisér Jiří Mádl.

producentka-wanda-adamik-hrycova-herec-tomas-mastalir-a-herecka-tana-pauhofova Čítajte viac Pauhofová ako hollywoodska diva na premiére filmu (aj) o roku 1968, ktorému tlieskali postojačky. Očarila aj česká kolegyňa, tej chýba už iba Brad Pitt

Hviezda niekdajších hitov ako Snowborďáci či Rafťací alebo naposledy Prvok, Šampón, Tečka a Karel sa na 58. ročníku filmového podujatia objavila na veľkolepej premiére. Z limuzíny ktorá doviezla delegáciu k festivalovému kinu však nevystúpil iba tvorca a producentky, ale tiež pôvabná tmavovláska.

Herečka Táňa Pauhofová v kreácii od slovenského...
Herečka Marika Šoposká na svetovej premiére...
+20Režisér Jiří Mádl priniesol do Karlových Varov...

Reč je o fotografke Kateřine Jirkovskej, ktorá je Mádlovou životnou partnerkou už nejaký čas. Z predchádzajúceho vzťahu má Kateřina syna Františka a český herec a režisér už v minulosti prezradil, že spoločne žijú ako rodina a veľmi si užíva otcovské povinnosti.

zväčšiť Režisér Jiří Mádl a jeho partnerka Kateřina na... Foto: BONTONFILM
HML 9217 Režisér Jiří Mádl a jeho partnerka Kateřina na filmovej premiére Vĺn v Karlových Varoch.

Čo však tajil dlho bola samotná totožnosť jeho partnerky. A tiež odďaľoval príležitosť ukázať sa spolu na verejnosti. Azda aby si dlhšie ustrážili vzácnosť a výnimočnosť ich vzťahu. Na taký výnimočný moment, akým bola premiéra Vĺn – filmu, na ktorom pracoval 10 rokov – však už Kateřina prišla. Pôvabná tmavovláska sa hrdo usmievala po Mádlovom boku a s dojatím mu priala, keď sa prvé publikum na svetovej premiére snímky Vlny nevedelo utíšiť a tlieskalo a aplaudovalo nadšením. Išlo vraj o historicky vôbec najdlhší potlesk po premietaní – trval zhruba deväť minút, píšu viaceré české médiá.

886850834 Čítajte viac Moje najmilšie dievčatko, napísala Žilková, ale z 18-ročnej dcéry Korduly bol magnet vo Varoch... Ochranka? O tú sa postarali starší bratia

Vlny sa príbehom vracajú do roku 1968 do prestížnej redakcie Československého rozhlasu a podľa prvých komentárov nejde ani tak o dobovú psychologickú drámu, ako o veľkofilm s množstvom priam akčných či napätím nabitých scén, aký na české pomery dlho nevznikol. Vo filme si zahrala aj Táňa Pauhofová či Tomáš Maštalír alebo Michaela Majerníková, za českú stranu hviezdia Stanislav Majer, Vojta Kotek alebo Vojtěch Vodochodský.

S Táňou Pauhofovou pripravujeme aj špeciálny rozhovor, ktorý vznikol v rámci formátu Ide o nás – viac už čoskoro na webe Pravdy.

Slovenská herečka a speváčka Alžbeta Ferencová...
Zľava: Herečka Hana Vagnerová, herec Stanislav...
+41Herečka Anna Geislerová chýbať nemohla a...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #premiéra #láska #Vlny #partnerka #Jiří Mádl

+ Zabúdate na to, že môžete aktívne fungovať ak máte dostatok spánku.
Nezabúdajte na opatrnosť, ak obchodujete na...

+ Premýšľaním nad minulosťou len strácate možnosť myslieť do budúcnosti.
O svoje kreatívne nápady sa...