Indická svadba roka sa blíži, tento luxus vyráža dych: Snúbenci už žúrovali s Zuckerbergom či Rihannou, z rozpočtu by zasýtili mesto

Syn jedného z najbohatších mužov v Ázii Anant Ambani (Ambání) si bude tento mesiac brať svoju dlhoročnú priateľku Radhiku Merchantovú. Ide o honosný obrad, ktorý je všeobecne označovaný za indickú svadbu roka, napísal spravodajský server CNN.

09.07.2024 00:00
Anant Ambani a jeho partnerka Radhika Merchant Foto: ,
Anant Ambani a jeho partnerka Radhika Merchant pózujú fotografom na predsvadobných oslavách v Bombaji, ktoré už teraz pútajú pozornosť celej krajiny.
debata (2)

Extravagantné predsvadobné oslavy počas uplynulých dní už priviedli indické médiá do varu a na sociálnych sieťach sa šíria správy i špekulácie o tom, čo sa chystá. Väčšina podrobností chystanej svadby je ale stále držaná v absolútnej tajnosti.

V marci usporiadali snúbenci v meste Džámnagar na západe krajiny trojdňovú predsvadobnú oslavu, na ktorej sa zúčastnilo približne 1200 vysokopos­tavených hostí vrátane Marka Zuckerberga a Billa Gatesa, manželov Ivanky a Jareda Kushnerovcov či hráčov kriketu. Oblohu nad skleneným palácom postaveným pre toto slávnostné podujatie rozžiarila prepracovaná svetelná šou s 5500 dronmi a hostia pretancovali celú noc pri vystúpení speváčky Rihanny.

Italy Emilia Romagna F1 GP Auto Racing Čítajte viac Obaja majú viac peňazí ako najbohatší Slovák, ich láska je ako z rozprávky: 40-miliardový Rakúšan zbalil krásku zo slávneho impéria na... akčnosť

Cez víkend na konci mája potom snúbenci usporiadali pre priateľov a rodinu štvordňovú plavbu po Stredozemnom mori, ktorá mala niekoľko zastávok po Európe a zahŕňala veľa bollywoodskych hviezd a tiež vystúpenia Katy Perry, Backstreet Boys či opernej hviezdy Andreu Bocelliho.

Anant Ambani, najmladší syn boháča Ananta...
Bollywoodsky herec Salman Khan medzi hosťami...
+16Bollywoodska herečka Alia Bhatt sa tiež...

Svadba v Bombaji sa bude konať od 12. do 14. júla v 27-poschodovej rezidencii Anantových rodičov Mukéša a Níty Ambáníovcov a tiež v rodinnom kongresovom centre Jio World Convention Centre, ktorého kapacita je 16-tisíc ľudí. Detaily samotnej svadby sú prísne strážené, no ak niečo naznačujú predsvadobné akcie, tak to, že nadchádzajúci svadobný obrad bude veľkolepý.

zväčšiť Bollywoodsky herec Salman Khan medzi hosťami... Foto: SITA/AP, Rajanish Kakade
India Ambani Wedding Bollywoodsky herec Salman Khan medzi hosťami predsvadobných osláv dvojice Anant Ambani a Radhika Merchant.

Dvadsaťdeväťročný Anant Ambani je najmladší syn Mukesha Ambaniho, ktorého majetok sa podľa indexu miliardárov agentúry Bloomberg odhaduje na 118 miliárd dolárov. Anant je zodpovedný za rozvoj energetického sektora rodinného konglomerátu Reliance Industries. Okrem toho sa od detstva zaujíma o dobré životné podmienky zvierat a nedávno spustil projekt Vantara – útulok pre zvieratá s rozlohou 1214 hektárov.

Ani nevesta nie je z chudobnej rodiny

Dvadsaťdeväťročná Merchant je dcérou farmaceutického magnáta Virena Merchanta a pracuje pre jeho spoločnosť Encore Healthcare. Absolventka Newyorskej univerzity povedala magazínu Vogue, že sa s Anantom zoznámili cez spoločných priateľov v roku 2017. „To prvé stretnutie medzi nami odštartovalo niečo špeciálne a netrvalo dlho, kým sme začali randiť,“ dodala dievčina, ktorá je tiež formálne vyškolená v indickom tradičnom tanci bháratanátjam.

Talulah Riley a Thomas Brodie-Sangster Čítajte viac Dvakrát bola vydatá za miliardára Muska, teraz povedala áno hviezde Lásky nebeskej. Ani tretí sobáš ju od nádhernej bielej róby neodradil

V súlade s hinduistickou tradíciou bol termín svadby údajne vybraný podľa priaznivých dní na základe dátumov ich narodenia. Hinduistické svadby zvyčajne trvajú viac ako jeden deň a zahŕňajú niekoľko tradičných obradov, ktoré majú novomanželom zabezpečiť šťastie a chrániť ich pred zlými duchmi. Pokiaľ ide o šaty, očakáva sa, že si nevesta so ženíchom oblečú šaty predvádzajúce indickú zručnosť a miestne látky, ako aj kúsky predchnuté symbolizmom. Na predsvadobných podujatiach už mali nastávajúci manželia ohromujúce kúsky z dielní špičkových indických módnych návrhárov, ako aj svetoznámych značiek, ako je Versace.

Najbohatší muž planéty Bernard Arnault a jeho...
Najbohatší muž planéty Bernard Arnault a jeho...
+12Najbohatší muž planéty Bernard Arnault a jeho...

Pokiaľ ide o hostí, na nadchádzajúcej trojdňovej svadbe majú predpísané „tradičné indické odevy“ na piatok, čo môže zahŕňať sárí pre ženy a kurtu – voľné nohavice s tunikou – pre mužov. Nasledujúci deň si majú hostia obliecť indický formálny odev a na nedeľnú hostinu potom šaty označené ako „indická šik móda“. To podľa odborníkov predstavuje oblečenie, ktoré v sebe spája tradičné indické prvky so súčasnou módou.

Miliardár Mark Zuckerberg (v strede) s Anantom... Foto: SITA/AP, Reliance group via AP
India Ambani Wedding Miliardár Mark Zuckerberg (v strede) s Anantom Ambanim a Radhikou Merchant na zábere z marca 2024.

Plánovanie akcie takéhoto rozsahu trvá mesiace a pravdepodobne sa na nej podieľajú stovky ľudí, ktorí pracujú v zákulisí. „Akýkoľvek takýto megaprojekt zvyčajne vyžaduje deväť až dvanásť mesiacov príprav a podieľa sa na ňom 40 až 45 veľkých agentúr alebo partnerov,“ povedala v telefonickom rozhovore so CNN Mareesha Parikh, svadobná plánovačka z Bombaje a zakladateľka spoločnosti Swaaha Weddings.

Christian Dior: Photocall - Paris Fashion Week -  Haute Couture Čítajte viac Najkrajšia európska princezná šla znovu do plaviek. Žiadne odvážne sexi pózovačky nečakajte - táto dáma má svojský štýl

Indický svadobný priemysel sa v poslednom desaťročí dramaticky vyvinul; Bollywood a miestne celebrity inšpirovali páry na organizovanie veľkolepejších a tiež nákladnejších obradov. So silnou fascináciou verejnosti svadbou Ambáního a Merchantovej však prichádza aj kritika. Podľa niektorých názorov je opulencia tejto udalosti v ostrom kontraste s chudobou, ktorá v krajine postihuje desiatky miliónov ľudí, a podľa kritikov len podčiarkuje, ako sa zväčšuje priepasť medzi bohatými a chudobnými.

© Autorské práva vyhradené

2 debata chyba
Viac na túto tému: #luxus #svadba #India #miliardár #Bollywood #Anant Ambani

+ Máte veľkú silu vydávať energiu počas celého dňa, avšak neprežeňte to.
Zájdite s priateľmi na drink a...

+ V stravovaní by vám veľmi prospela jemná diéta, nemusíte to však preháňať.
Ak sa budete chcieť pustiť...