Vulgárna aj sfetovaná, taká som bola, napísala o sebe kedysi. Kontroverzná žena rocku oslavuje, Courtney Love má 60

V utorok deviateho júla sa zaradí do klubu šesťdesiatničiek. Slávna rockerka, občasná herečka, ale najmä žena s poriadne divokou povesťou Courtney Love.

09.07.2024 00:00
Speváčka a herečka Courtney Love na zábere z... Foto: ,
Speváčka a herečka Courtney Love na zábere z roku 2022.
debata

Americkú umelkyňu, ktorá sa narodila 9. júla 1964, označil časopis Rolling Stone za „najkontrover­znejšiu ženu v histórii rocku“ a britský hudobný magazín NME ju v roku 2020 vymenoval medzi najvplyvnejšie speváčky alternatívnej kultúry minulých 30 rokov. Okrem albumov a filmových úloh ju preslávili aj početné súdne opletačky okolo drog a alkoholu.

Katarína Janečková Walshe Čítajte viac Žijem na konci sveta už desať rokov, hovorí s humorom. Slovenská maliarka odišla do Texasu za manželom: Dalo mi to veľmi veľa...

V roku 2006 vydala vdova po frontmanovi kapely Nirvana Kurtovi Cobainovi pod titulom Sprostá blondína svoje denníky, v ktorých sama seba vidí ako niekdajšiu vulgárnu, opitú a sfetovanú punkerku. V auguste 2022 dokončila po takmer desiatich rokoch písania svoje memoáre s názvom The Girl with the Most Cake (Dievča s najväčšou tortou).

Zosnulý spevák Kurt Cobain s manželkou Courtney...
Rok 2007: Speváčka a herečka Courtney Love.
+7Speváčka a herečka Courtney Love na zábere z...

Rodáčka zo San Franciska (vlastným menom Courtney Michelle Harrisonová) na seba výraznejšie upozornila na začiatku 90. rokov ako speváčka alternatívnej kapely Hole, s ktorou natočila štyri štúdiové albumy.

Presadila sa aj ako herečka, za stvárnenie manželky pornografického magnáta vo filme Miloša Formana Ľud verzus Larry Flint si dokonca vyslúžila nomináciu na Zlatý glóbus. Zahrala si aj v nasledujúcom Formanovom filme Muž na Mesiaci.

zväčšiť Zosnulý spevák Kurt Cobain s manželkou Courtney... Foto: Profimedia
508207039 Zosnulý spevák Kurt Cobain s manželkou Courtney Love a ich dcérou Frances Bean Cobainovou na zábere z roku 1993.

Vlani ju obsadili do životopisného filmu Assassination o atentáte na Johna F. Kennedyho, ktorý má režírovať David Mamet a v ktorom má hrať aj Viggo Mortensen, Shia LaBeouf, Al Pacino a John Travolta.

Courtney Love je matkou dcéry Francis Bean, ktorá sa jej a Cobainovi narodila v roku 1992. Cobain sa v apríli 1994 ako 27-ročný zastrelil.

Bála som sa, že umriem, keď budem ďalej piť, hovorí autorka Zápisníka alkoholičky. Herečka Ramba jej príbeh zahrala bez súdov, necítila som voči Miši zlosť
Video
Zdroj: TV Pravda
debata chyba
Viac na túto tému: #kariéra #hudba #Courtney Love #Kurt Cobain #jubileá hviezd

+ Stres riešte relaxom a aktívnym oddychom. Zeleninový deň vám len prospeje.
Spor s kolegyňou môže dopadnúť...

+ Vyhnite sa priveľkému množstvu alkoholu a pozorne si všímajte okolie.
Odkladajte si časť príjmu, aby...