Konal bezohľadne a robil si, čo chcel, tvrdí prokurátorka o Baldwinovi, ktorý zastrelil kameramanku. Nočná mora ožíva, opäť stojí pred súdom

Americký herec Alec Baldwin porušil základné pravidlá bezpečnosti zaobchádzania so zbraňou.

11.07.2024 12:33
Baldwin-Set Shooting Foto: ,
Herec Alec Baldwin (vpravo) a jeho advokát Luke Nikas prichádzajú na súd v Novom Mexiku.
debata

Uviedla to v stredu prokuratúra amerického štátu Nové Mexiko na začiatku súdneho procesu s hercom, ktorý v roku 2021 pri nakrúcaní westernu Rust zastrelil kameramanku Halynu Hutchinsovú. Podľa obhajoby išlo o tragédiu, herec však nespáchal žiadny zločin, napísala agentúra AP.

Šesťdesiatšesťročný Baldwin, súdený v prvom prípade streľby pri hollywoodskom nakrúcaní za posledných tridsať rokov, počas úvodných rečí prokuratúry a obhajoby pokojne načúval a robil si poznámky. Obvinený je z neúmyselného zabitia.

Alec Baldwin Čítajte viac Som nevinný, nestlačil som spúšť, tvrdí Alec Baldwin. Experti tvrdia opak. Skončí napokon slávny herec vo väzení?

Dvanásťčlenná porota v Novom Mexiku a jej štyria náhradníci – 11 žien a päť mužov – si vypočula argumenty prokurátorky Erlindy Johnsonovej, podľa ktorej Baldwin pri nakrúcaní nízkorozpočtového filmu nedbal na bezpečnosť a počas skúšky namieril na Hutchinsovú zbraň, natiahol kohútik a stlačil spúšť. Baldwinov právnik Alex Spiro poukázal na úlohu zbrojárky Hannah Gutierrezovej a asistenta réžie Davea Hallsa. Obaja boli v súvislosti so streľbou odsúdení a podľa Spira sa dostatočne neuistili, že je zbraň bezpečná.

Herec Alec Baldwin a jeho manželka Hilaria... Foto: SITA/AP, Roberto E. Rosales
Baldwin Set Shooting Trial Photo Gallery Herec Alec Baldwin a jeho manželka Hilaria Baldwinodchádzajú zo súdu v Santa Fe

„Boli tam ľudia zodpovední za bezpečnosť strelných zbraní, ale herec Alec Baldwin sa žiadneho trestného činu nedopustil,“ povedal Spiro, podľa ktorého jeho klient robil len to, čo herci na nakrúcaní bežne robia. „Všetci ste videli filmové prestrelky,“ dodal.

Richie Sambora na zábere z júna 2024 v New Yorku. Čítajte viac Chcem byť tvoj gitarista, povedal Bon Jovimu. Po smiechu prišlo vytriezvenie. Talent Richieho Samboru si však pýtal aj obete - závislosť a rodinu

„Dôkazy ukážu, že rovnako ako na mnohých iných pracoviskách, aj v tomto prípade sa nájdu ľudia, ktorí konajú bezohľadne a vystavujú ostatných ľudí nebezpečenstvu,“ povedala naopak prokurátorka. „Tým človekom je, ako počujete, obžalovaný,“ oznámila porote prokurátorka. Baldwin podľa nej mal niekoľko možností vykonať bežnú bezpečnostnú skúšku, ale neurobil tak a namiesto toho si „robil, čo chcel“.

zväčšiť Herec Alec Baldwin (vľavo) a jeho brat Stephen... Foto: SITA/AP, Ross D. Franklin
Baldwin Set Shooting Trial Photo Gallery Herec Alec Baldwin (vľavo) a jeho brat Stephen Baldwin, ktorý ho prišiel podporiť na súd.

Nakrúcanie filmu sa odohrávalo na ranči Bonanza Creek pri Santa Fe v Novom Mexiku. Baldwin pri ňom 21. októbra 2021 vystrelil z revolveru, v ktorom bol ostrý náboj. Štyridsaťdvaročná kameramanka Hutchins prišla o život a režisér Joel Souza utrpel zranenia ramena.

Baldwin svoju vinu nepriznal. Do súdnej siene vstúpil v tmavomodrom obleku s téglikom kávy v ruke, podporiť ho prišla manželka Hilaria Baldwin a aj brat Stephen Baldwin.

Herec tvrdí, že zbraň vystrelila omylom a že sa riadil pokynmi namieriť ju na Hutchinsovú, ktorá stála za kamerou. Uviedol, že nevedel, že je nabitá ostrým nábojom, a preto natiahol kohút – ale nestlačil spúšť – a vystrelil.

Dušan Cinkota vo filme Miki
herec Dušan Cinkota
+11Herečky Rebeka Poláková (vľavo) a Anna...
debata chyba
Viac na túto tému: #súd #Alec Baldwin #Prokurátorka #bezohľadnosť

+ Bolestivé uštipnutie hmyzom je dobré konzultovať s príslušným lekárom.
S nadriadeným spoločnú reč nenájdete,...

+ Na plastickú operáciu nemáte dôvod, uprednostnite radu psychológa.
Vášnivá náruč osoby, ktorá vám padla...