Honza Nedvěd sa oženil počas koncertu v Lucerne

Český pesničkár Honza Nedvěd sa v piatok oženil so svojou priateľkou Pavlínou Jiráskovou.

13.10.2012 14:00
Honza Nedved Foto: ,
66-ročný folkový hudobník Honza Nedvěd sa v piatok oženil.
debata

Šesťdesiatšesťročný hudobník si svoju o 35 rokov mladšiu partnerku vzal za manželku počas koncertu v pražskej Lucerne, na ktorom sa predstavil spoločne s bratom Františkom. Tomu, ako dvojicu zosobášil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, sa prizeralo tritisíc ľudí, ktorí následne zaspievali skladbu Báječná ženská od Michala Tučného.

„To nenapadlo mne. Predstavte si, že sme niekam šli s nejakou televíziou a spomenula to istá pani. Ja som si povedal, že to je dobrý nápad. Ale nemyslel som na to, že by som zverejnil svoju svadbu. To by som rád urobil v súkromí. Ale chcem zverejniť to, že to ide. Že nech sa dvaja ľudia, ktorí sa majú naozaj radi, vezmú – či už majú pätnásť alebo šesťdesiat rokov,“ uviedol v rozhovore pre portál iDnes.cz folkový muzikant, ktorý začal s Jiráskovou chodiť, keď mala 17 rokov.

Ženích mal presne naplánované, po ktorej skladbe sa pôjde prezliecť. Jeho brat František zatiaľ hral svoje sólové piesne, pričom aj on sa neskôr stratil v zákulisí a nahradil ho jeho syn Vojta. Na pódium následne prišiel Jiří Pomeje, ktorý celý koncert vrátane svadby organizoval, a privítal zamilovanú dvojicu. Svedkami boli Nedvědovi súrodenci. Po obrade prijímali novomanželia gratulácie a svadobné dary, nevesta hodila kyticu do publika a obaja bratia si opäť s gitarami sadli k mikrofónu.

Honza Nedvěd so svojou ženou svadbu oslávi v súkromí s najbližšou rodinou. Ako povedal pre iDnes, s Jiráskovou by mal rád dieťa. „Ja som za, ale Pavlínke sa do toho veľmi nechce. Nechajme to na ňu. Ona je žena a je to pre mňa najlepšia žena svete,“ uzavrel hudobník, ktorý spolu s bratom dostal v Lucerne platinovú platňu a pokrstil nový album.

debata chyba
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Fyzická práca vám neuškodí a rodičom pomôžete s ťažkými prácami.
Urobíte to, čo považujete za správne,...

+ Dlhšie zabúdate na starostlivosť o zdravie. Prihlási sa oslabená imunita.
V zamestnaní chytíte vietor do...