Fio bankaFio banka

Darček za pár eur, ale... Netipnete si, čo dostal kráľ Karol III. a Camilla na návšteve Talianska od premiérky Meloniovej

Britský kráľovský pár bol na štátnej návšteve Talianska od pondelka do štvrtka.

13.04.2025 00:00
Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na návšteve... Foto: ,
Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na návšteve Talianska.
debata (1)

Talianska premiérka Giorgia Meloniová darovala britskému kráľovi Karlovi III. a jeho manželke Camille dva poháre Nutelly, na ktorých sú zlatým písmom vyryté talianske podoby ich mien. Napísala to talianska agentúra ANSA. Britský kráľovský pár bol na štátnej návšteve Talianska od pondelka do štvrtka.

Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na návšteve...
Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na návšteve...
+8Kráľ Karol III. a kráľovná Camilla na návšteve...

„Užitočný darček, ktorý si za daždivých dní môžete vychutnávať na pohovke,“ napísala premiérka v sprievodnom odkaze k darom so zlatými nápismi „Carlo“ a „Camilla“.

Čokoládovo-oriešková nátierka je podľa agentúry DPA jedným z najpopulárnejších vývozných artiklov talianskeho potravinárskeho priemyslu.

zväčšiť Kráľ Karol III. a Giorgia Meloni v Ríme. Foto: SITA/AP, Andrew Medichini
Kráľ Karol III. a Giorgia Meloni v Ríme. Kráľ Karol III. a Giorgia Meloni v Ríme.

Karol III. s manželkou a britským ministrom zahraničia Davidom Lammym v pondelok pristáli na rímskom letisku Ciampino. Kráľovský pár sa v utorok stretol s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom a v stredu s Meloniovou. V ten istý deň sa kráľ s kráľovnou stretli aj s pápežom v jeho rezidencii.

karol III Čítajte viac Tomu sa povie premyslený ťah! Kráľ Karol III. a Camilla si zapózovali k 20. výročiu sobáša, jej model šiat hovorí jasne

Na záver návštevy obaja odcestovali do Ravenny, kde navštívili hrob talianskeho básnika Danta Alighieriho, vypočuli si čítanie záverečného spevu z Dantovej Božskej komédie a pozreli si mozaiky v bazilike San Vitale a mauzóleu Gally Placidie.

Počas návštevy Talianska oslávili aj 20. výročie ich sobáša, kráľ Karol III. a kráľovná Camila si zapózovali pred objektívom renomovaného fotografa Chrisa Jacksona. Fotografie, ktoré vznikli práve pri príležitosti výročia ich sobáša, boli urobené v záhradách historickej vily Wolkonsky – oficiálneho sídla britského veľvyslanca v Taliansku – viac tu.

© Autorské práva vyhradené

Facebook X.com 1 debata chyba Newsletter
Viac na túto tému: #Taliansko #kráľ Karol III.

+ Skončite s návštevami solária, veď je slniečko čas na pobyt pri vode.
Spríjemniť deň si...

+ Využite možnosť ráno si zaplávať v bazéne, alebo sa len tak schladiť vodou.
Nenechajte so sebou...