Martina Valková: Rešpektujem prácu každej modelky

Slovenskej modelke Martine Valkovej sa najlepšie v živote fotilo v dvoch mestách. V Paríži a v New Yorku.

27.06.2013 10:00
Martina Valková Foto: ,
Topmodelka Martina Valková.
debata

Pre Pravda.sk povedala, že fotiť v týchto mestách je vysoko profesionálne. „Tieto mestá mám rada, v oboch som veľmi dlho fungovala. V Paríži som žila desať rokov.“ Dodala, že mestá sú jej blízke a keď sa k tomu pridá dobrý tím a dobrý fotograf, je to záruka toho, že to bude dobrá spolupráca a tým pádom aj výsledok.

Ak by mala vypichnúť svojho obľúbeného fotografa, určite by to bol Mario Sorrenti či Peter Lindbergh. „Sú to páni fotografi, ktorí nevedia nič odfotiť zle. Fotografov je veľa, ale títo dvaja sú umelci. Ich fotky majú ducha, vyžarujú energiu,“ myslí si Valková.

Raz dostala za úlohu rozplakať sa počas reklamy. Nebolo to pre ňu príliš zložité, keďže v minulosti absolvovala herecký kurz. „Bolo to smiešne, lebo sme sa celý čas smiali a debatovali a zrazu, že mám sa rozplakať.“ Valková sa vtedy začala sústrediť na negatívne a smutné veci, ktoré ju v živote postretli a fungovalo to. „Dá sa to, je to len nácvik.“

Aj modelka môže mať obľúbenú modelku. Valková rešpektuje Kate Mossovú, ktorá je podľa jej slov nielen krásna, ale aj tvárna žena. „Má tisíc podôb a má talent na to, ako sa má tváriť. Ona nie je len pekná.“ Slovenská modelka má rada ženy, ktoré niečo vyžarujú a sú ambiciózne – rozhodne chcú viac, ako len byť vešiakmi. Spomedzi starších modeliek sa jej ráta Stephanie Seymour. Označuje ju dokonca za svoj celoživotný idol. „Páči sa mi veľa modeliek, a tým, že ich aj poznám, viem, ktorej čo ide lepšie a čo menej.“ Ako ďalej skonštatovala, rešpektuje prácu každej modelky, lebo vie, čo za tým je. A keď ešte niekto na svojom poste zotrvá desať-pätnásť rokov a robí svoju robotu dobre, je to niečo, čo treba obdivovať.

debata chyba