Miss Slovensko 2009 sa stala Barbora Franeková

17.04.2009 23:12, aktualizované: 18.04.2009 03:41
Franeková
Barbora Franeková zasadla na trón víťazky Miss Slovensko 2009. Autor:

Novou Miss Slovensko sa v piatok večer stala dvadsaťročná Barbora Franeková zo Žiliny. Rozhodla o tom porota na čele s riaditeľkou súťaže Luciou Hablovičovou počas galavečera v bratislavskom Národnom tenisovom centre. Na striebornom stupienku pre víťazov skončila Soňa Skoncová, tretie miesto sa ušlo Anete Valentovej z Lozorna.

Študentka práva víťazstvo nečakala a bolo pre ňu vraj obrovským prekvapením. „Som veľmi šťastná, o tomto som ani nesnívala,“ prezradila Franeková, ktorá sa vraj trémy nezbavila celý večer. „Nervozita bola, ale zvládla som to. Nepotkla som sa počas prehliadky, ani rozhovor nedopadol najhoršie,“ zauvažovala brunetka, ktorá výhrou v súťaži získala aj osobný automobil. „Šoférka som celkom dobrá, aspoň mám ten pocit,“ vysvetlila s úsmevom a dodala, že prvá cesta v novom aute povedie do Žiliny.

Hoci v živote Miss je takpovediac nepísaným pravidlom, že s titulom prichádzajú problémy vo vzťahu, Franeková sa toho neobáva. „Verím, že niečo podobné sa nám nestane,“ povedala pre Pravda.sk a dodala, že priateľ na ňu nežiarli. V hľa­disku ju podporovala rodina. Barbora má dvoch bratov. Staršieho a mladšieho. A vraj sú to tiež fešáci.

Mnohí hostia si však nemohli nevšimnúť aj prítomnosť Franekovej otca, bronzového medailistu v boxe z olympiády v roku 1980 Jána Franeka. Ten je v súčanosti bezdomovcom a rodina s ním prerušila všetky kontakty. „Barbora, let´s go,“ s úsmevom a slzami kričal pod pódiom, keď jeho dcéru korunovali a pózovala médiám. Kráľovná krásy však otca ignorovala. „My spolu nekomunikujeme,“ od­vetila, keď sme sa jej opýtali na vzťah s otcom. „Ale tu je moja mamina a ona je pre mňa dôležitá v živote,“ obrátila sa k dojatej mame Franeková.

Zľava: I. vicemiss Soňa Skoncová, Miss...
Zľava: I. vicemiss Soňa Skoncová, Miss Slovensko 2009 Barbora Franeková a II. vicemiss Aneta Valentová. Autor: Zdeno Gáfrik

Titul najkrajšej Slovenky však nie je len v rukách Barbory Franekovej. V konkurenčnej súťaži zvíťazila Bratislavčanka Mendrejová. Barbora konkurenciu, samozrejme, sledovala. „Finálový prenos sa konal práve počas nášho sústredenia, takže sme si to pozreli všetky spoločne,“ prezradila kráska. Odhadnúť, ktorá z dvoch aktuálnych kráľovien krásy má väčšie šance na medzinárodnej pôde si však netrúfa. „Ja sa budem snažiť urobiť všetko preto, aby som dobre reprezentovala Slovensko na Miss World,“ doplnila.

Nová Miss získala aj viacero exkluzívnych cien. Medzi nimi honorovanú zmluvu zo spoločnosťou Forza na 33 333 eur. Na striebornom stupienku pre víťazov skončila Soňa Skoncová, tretie miesto sa ušlo Anete Valentovej z Lozorna. Titul Miss Sympatia tento rok pripadol Micha­ele Štítovej, ktorá súťažila s číslom 5.

„Pocity sú neuveriteľné. Ďakujem každému jednému človeku, ktorý mi poslal hlas. Nečakala som to a naozaj zo srdca ďakujem,“ reagovala s nadšením brunetka Michaela. Jednou z cien, ktoré získala, je aj exotický zájazd. Vyberie sa naň s priateľom. „Ešte neviem kedy, ale veď je to úplne čerstvé. Ja si to vlastne zatiaľ úplne neuvedomujem. Asi to príde až zajtra ráno. A veci ako zájazd budem tiež riešiť až neskôr,“ vysvetlila pre Pravda.sk.

Miss Slovensko 2009 Barbora Franeková v bikinách.
Miss Slovensko 2009 Barbora Franeková v bikinách. Autor: FORZA / Petra Ficová

Štrnásty ročník dvojhodinovej šou v priamom prenose moderoval český herec Jan Kraus. Dvanásť dievčat z rôznych častí Slovenska sa predviedlo v šatách od mladých módnych tvorcov, jednu kolekciu vytvoril Fero Mikloško a dievčatá zaodel aj luxusný módny dom Alizé. Dizajnérka Jana Pištejová vytvorila kolekciu pre známe herečky, ktoré zároveň podporili projekt Ligy proti rakovine – Deň narcisov.

Medzi hudobnými hosťami večera sa objavil Robo Grigorov v špeciálnom duete s Kristínou, speváčka Misha či trio Martina Schindlerová, Mária Čírová a Dominika Mirgová. Záver patril Petrovi Cmorikovi.

Mária Čírová s priateľom, hudobníkom a...
Peter Cmotik spieval misskám You are so beautiful.
+24Europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová s...
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nekonzumujte dnes toľko sladkostí, nechajte telo oddýchnuť.
Úspech máte na dosah, skúste sa trochu viac...

+ Počasie ešte stále nie je také teplé, ako si myslíte, pozor, je zradné.
Nebuďte nervózny, dnes je len zlý...