Gaultierov obľúbený model Andrej Pejic zmenil pohlavie. Je Andreja

Austrálsky model Andrej Pejic podstúpil operáciu, pri ktorej mu zmenili pohlavie.

25.07.2014 11:19
Brazil Fashion Andrej Pejic, dnes už Andreja Foto: ,
Srbsko-austrálsky model Andrej Pejic na archívnej snímke z brazílskeho týždňa módy.
debata

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Tuzly v Bosne a Hercegovine, ktorá už vystupuje pod menom Andreja Pejic, v rozhovore pre americký týždenník People prezradila, že sa konečne cíti pohodlne.

„Bola som veľmi šťastná, že tá chvíľa nastala. Asi po troch mesiacoch som sa opäť cítila sama sebou. Každý deň je pre mňa ako nový objav. Nikdy predtým som sa necítila pohodlnejšie. Cítim sa stopercentná. Vždy som túžila byť dievčaťom. Jedna z mojich prvých spomienok je, ako som sa krútila v maminej sukni a snažila som sa vyzerať ako baletka. Chcela som byť dobrým dieťaťom a robiť rodičom radosť. Nechala som si sny a predstavy pre seba a začala som sa správať ako chlapec. Ukrývala som však, kto som bola v skutočnosti,“ uviedla modelka a dodala, že zmena prišla, keď mala 13 rokov.

Model Andrej Pejic, dnes už Andreja na... Foto: SITA/AP, Jacques Brinon
Andrej Pejic, dnes už Andreja Model Andrej Pejic, dnes už Andreja na prehliadke dizajnéra Jeana Paula Gaultiera a jeho kolekcie couture.

„Zašla som do knižnice a do Googlu som napísala ‚zmena pohlavia‘ a môj život sa zmenil. Internet tomu dal zmysel, pretože mi ukázal, že existujú slová, ktorými možno popísať moje pocity a zdravotný stav,“ vyhlásila Pejic, ktorá sa modelingu venuje približne od 17 rokov, pričom predvádzala pánske aj dámske oblečenie.

V roku 2011 ju portál Models.com zaradil na 18. miesto v zozname Top 50 mužských modelov a britský mesačník FHM jej zas pridelil 98. priečku v kategórii 100 najsexi žien sveta.

debata chyba
Viac na túto tému: #operácia #zmena pohlavia #model #Andrej Pejic #Andreja Pejic