Laura Longauerová odcestovala na Miss World, poriadne nabalená

Víťazka 19. ročníka súťaže Miss Slovensko Laura Longauerová odcestovala vo štvrtok na Miss World do Londýna.

21.11.2014 00:00
Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová Foto: ,
Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová počas fittingu šiat pred odchodom na MISS WORLD.
debata

Šesťdesiaty štvrtý ročník svetovej súťaže krásy štartuje v hlavnom meste Veľkej Británie už dnes a vyvrcholí finálovým večerom, ktorý sa uskutoční 14. decembra. Slovenskú reprezentantku prídu na finále podporiť aj priatelia a rodina. O titul Miss World 2014 sa uchádza celkovo 124 súťažiacich. Finalistiek bolo pôvodne 125, Honduras však pre úmrtie svojej reprezentantky Maríe José Alvarado účasť na súťaži zrušil.

Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová v šatách...
Riaditeľka súťaže Miss Slovensko Karolína...
+6Miss Slovensko 2014 Laura Longauerová.

„Veľmi sa na súťaž Miss World teším. Bude to udalosť, ktorá sa dá zažiť len raz za život a verím, že budem dobre reprezentovať Slovensko,“ vyjadrila sa zástupkyňa Slovenska krátko pred odchodom. Na svetovú súťaž krásy odišla s príručnou taškou a troma kuframi, v ktorých si niesla niekoľko večerných a kokteilových šiat, podpoliansky kroj a množstvo topánok. Počas viac ako troch týždňov totiž všetky finalistky absolvujú viacero súťažných disciplín, napríklad súťaž v národných tancoch alebo talente, otestujú si športovú zdatnosť a nebude chýbať ani disciplína Fashion Designer, v rámci ktorej Longauerová predvedie model od slovenskej módnej návrhárky Valery Dubay.

Finálové šaty si aktuálna Miss Slovensko vybrala v košickom svadobnom salóne, kde jej zapožičali modely aj na iné podujatia v rámci Miss World ako Charity Gala Dinner. Elegantné čierne šaty jej na svetovú súťaž krásy pribalila aj slovenská módna návrhárka Jana Jurčenko a kokteilové šaty si vybrala u Veroniky Lokajíčkovej. Doplnky jej zapožičala sieť šperkov.

V talentovej disciplíne predvedie Longauerová tanec, ktorým finalistky Miss Slovensko 2014 otvárali v apríli tohto roka slovenské finále. Špeciálne pre svetovú súťaž jej ju ešte upravili choreografi zo skupiny The Pastels. Rodáčka z Detvy sa na finále svetovej súťaže krásy pripravovala už dlhší čas.

„Upravila som svoj jedálniček a cvičím,“ prezradila počas nedávnej skúšky šiat. "Vždy je to individuálne na každej finalistke, ako sa pripraví, lebo každé dievča do toho musí dať aj kúsok seba,“ doplnila riaditeľka Miss Slovensko Karolína Chomisteková. „Prajem Laure, aby si užila svetovú súťaž, je to krásna skúsenosť a určite na to bude dlho spomínať,“ popriala svojej zverenkyni Miss Slovensko 2013.

debata chyba
Viac na túto tému: #Londýn #cesta #Miss World #Laura Longauerová #reprezentovanie

+ Doprajte svojmu telu to, načo má chuť a konečne sa neobmedzujte.
Robte tak, aby to za vami nemusel neustále...

+ Pravidelný prísun vitamínov zlepší vašu obranyschopnosť.
Prinúťte sa dnes dorobiť aspoň časť práce, nebuďte...